Grosjean przenosi się do IndyCar

Były kierowca Formuły 1 Romain Grosjean wystartuje w większości wyścigów sezonu 2021 serii IndyCar. Francuz poprowadzi Hondę zespołu Dale Coyne Racing with RWR na torach drogowych i ulicznych.

„Jestem bardzo podekscytowany możliwością ścigania się w Stanach Zjednoczonych w IndyCar” – powiedział 34-latek. „Miałem różne opcje na nadchodzący sezon, a IndyCar z pewnością było moją ulubioną. Nie jestem jednak gotowy na tory owalne!”.

„IndyCar ma dużo bardziej wyrównaną stawkę niż cokolwiek, z czym miałem do czynienia w mojej karierze. To będzie ekscytujące wyzwanie, znów walczyć o podium i zwycięstwa. Moja lewa ręka wciąż się goi, ale jestem niemal gotowy do wyjazdu na tor i rozpoczęcia kolejnego rozdziału mojej kariery”.

Grosjean ma na swoim koncie dwie wygrane w Mistrzostwach Świata GT1 oraz 180 startów w Formule 1 w latach 2009-2020, gdzie jego najlepszym wynikiem były dwa drugie miejsca wywalczone z zespołem Lotusa – oba na kontynencie północnoamerykańskim. Jego kariera w F1 zakończyła się przedwcześnie po wypadku w Bahrajnie, który skłonił go do rezygnacji z wyścigów owalnych: „Przez chwilę myślałem, że nie żyję. Jako ojciec muszę być bardzo rozsądny w podejmowaniu decyzji”.

Zespołowym kolegą Grosjeana będzie powracający po rocznej przerwie do IndyCar Ed Jones. Obaj kierowcy Dale Coyne Racing rozpoczną testy 22 lutego na torze Barber, gdzie 18 kwietnia odbędzie się pierwszy wyścig sezonu.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej DCR

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league