Colton Herta zostaje w Andretti Autosport

Trzeci zawodnik ubiegłorocznego sezonu IndyCar Series Colton Herta podpisał nowy kontrakt z ekipą Andretti Autosport. Amerykanin pozostanie w ekipie do 2023 roku, ucinając spekulacje na temat możliwego powrotu do Europy.

Po tym, jak Herta w znakomitym stylu wygrał na ulicach St. Petersburga, znów zaczęto mówić o nim jako przyszłej amerykańskiej gwieździe Formuły 1. Właściciel zespołu Michael Andretti stwierdził jednak, że jeśli jego zawodnik nie dostanie oferty od czołowego zespołu, nie zamierza kończyć z nim współpracy. Na potwierdzenie tych słów, obie strony uzgodniły warunki ścigania przez kolejne dwa sezony w IndyCar.

„Jestem przeszczęśliwy, że pozostanę w Andretti Autosport na kolejne dwa lata” – powiedział 21-latek. „Bardzo dojrzałem w tym zespole, więc nie zastanawiałem się długo, gdy pojawiła się okazja podpisania nowego kontraktu z Michaelem. Nie mam wątpliwości, że będziemy groźni na każdym torze”.

Andretti dodał: „Colton w krótkim czasie pokazał ogromny potencjał. Jeśli początek sezonu 2021 jest jakimkolwiek wyznacznikiem dalszych sukcesów, myślę, że mamy czego się spodziewać w kolejnych latach”.

Herta jest najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem swojego zespołu, zajmując obecnie siódme miejsce w tabeli punktowej.

Źródło: andrettiautosport.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league