Askew zastąpi Rosenqvista w drugim wyścigu w Detroit

Oliver Askew powróci za kierownicę samochodu McLarena SP #7 podczas niedzielnego wyścigu IndyCar Series w Detroit. Amerykanin wystartuje w zastępstwie Felixa Rosenqvista, który przebywa w szpitalu po potężnym wypadku w pierwszym wyścigu weekendu.

Po tym jak w jego aucie zablokowała się przepustnica, Szwed uderzył z pełną prędkością w bandę na wyjściu z szóstego zakrętu, lądując na barierze z opon i niszcząc stojącą za nimi betonową barierę. Zespół wydał oświadczenie, w którym stwierdził awarię mechaniczną i zapewnił wyeliminował przyczynę problemu, wykluczając jednocześnie błąd kierowcy oraz błąd w systemach Chevroleta.

Pomimo silnego uderzenia w barierę oraz oderwania się samochodu od ziemi przed wylądowaniem na bandzie z opon, Rosenqvist nie stracił przytomności ani nie doznał żadnych urazów zagrażających życiu lub kończynom. Szwed został zatrzymany w szpitalu na obserwację, lecz powinien zostać wypisany następnego dnia.

Askew reprezentował zespół McLarena SP w trakcie 12 wyścigów sezonu 2020, zdobywając podium w trakcie wyścigu na owalu Iowa. W swoim debiutanckim sezonie Amerykanin sam musiał opuścić kilka rund ze względu na wstrząśnienie mózgu, którego doznał w wypadku na torze Indianapolis.

Nie wiadomo jeszcze, czy Rosenqvist zostanie dopuszczony do kolejnego wyścigu 20 czerwca na torze Road America.

Źródło: arrowmclarensp.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league