Hülkenberg przetestuje samochód IndyCar ekipy Arrow McLaren SP

Nico Hülkenberg w przyszłym tygodniu odbędzie test w samochodzie IndyCar, który zostanie przeprowadzony we współpracy z zespołem Arrow McLaren SP.

Hülkenberg nie ścigał się na pełny etat, odkąd utracił fotel w Renault w Formule 1 na zakończenie sezonu 2019. W 2020 roku zaliczył trzy występy w ramach zastępstwa w zespole Racing Point, zaś w tym sezonie pełni rolę kierowcy rezerwowego w ekipie z Silverstone, znanej teraz jako Aston Martin.

W najbliższy poniedziałek Niemiec przetestuje samochód IndyCar zespołu Arrow McLaren SP na torze Barber Motorsport Park. Ekipa pokreśliła, że jest to jednorazowa okazja, aby dać Hülkenbergowi szansę na wypróbowanie auta po raz pierwszy. Uważa się, że Arrow McLaren SP rozważa wystawienie trzeciego samochodu, jednak na razie skupia się na programie Pato O’Warda oraz Felixa Rosenqvista w przyszłym sezonie.

„Cieszę się, że będę mógł wypróbować samochód IndyCar i zobaczyć, o co w tym chodzi” – powiedział Hülkenberg. „Chcę podziękować Arrow McLaren SP i Chevy za taką możliwość w stosunkowo krótkim czasie. Chociaż nie mam żadnych aktualnych planów ścigania się w IndyCar, wspaniale będzie pojechać po raz pierwszy samochodem i poznać tę serię”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Arrow McLaren SP

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league