Malukas uzupełnia skład McLarena w IndyCar

Młody amerykański talent litewskiego pochodzenia David Malukas przechodzi z Dale Coyne Racing do McLarena w serii IndyCar na mocy wieloletniej umowy.

Malukas w 2021 zdobył wicemistrzostwo Indy Lights, bezpośredniego zaplecza głównej amerykańskiej serii bolidów jednomiejscowych, po którym podpisał kontrakt z Dale Coyne Racing. W barwach tego zespołu zdobył dwa podia, w wyścigach na WWT Raceway w 2022 i 2023 roku. W czerwcu Amerykanin wyjawił, że poszukuje nowego miejsca do rozwijania swojego talentu i ma oferty z najlepszych ekip. Przez długi czas faworytem do zatrudnienia Malukasa był zespół Andretti, ale po nieudanym mariażu Zaka Browna z Álexem Palou, to McLaren wysunął się na prowadzenie w wyścigu po młodego Amerykanina.

„Nie mogę doczekać się ścigania w barwach papai w przyszłym sezonie” – powiedział Malukas. „Arrow McLaren był zagrożeniem dla czołowych zawodników przez cały sezon i jestem podekscytowany, że dołączę do zespołu i zobaczę co potrafią ich Chevrolety. Pato i Alexander wiedzą, co trzeba zrobić, aby wygrać, więc będzie fajnie ścigać się u ich boku i uczyć się od nich”.

„Byliśmy pod wrażeniem tego, jak szybko David nabrał tempa w IndyCar” – powiedział Gavin Ward, dyrektor wyścigowy McLarena. „W wieku 21 lat jest już jednym z najlepszych kierowców na owalach w stawce, a jego konkurencyjność na torach drogowych i ulicznych stale się poprawia. Ta prędkość w połączeniu z doskonałym nastawieniem i etyką pracy sprawia, że jesteśmy podekscytowani, że dołączył do zespołu”.

„David jest wschodzącą gwiazdą IndyCar i opierając się na tym, co widzieliśmy w jego pierwszych dwóch sezonach, jestem przekonany, że dzięki zasobom Arrow McLaren możemy wyciągnąć z niego wiele talentu. Oprócz tego, co potrafi robić na torze wyścigowym, ma wspaniałą osobowość i cieszymy się, że możemy go powitać w rodzinie McLaren Racing” – stwierdził Zak Brown.

Malukas zajmie w McLarenie fotel Felixa Rosenqvista, który przeniósł się do Meyer Shank Racing. Pierwotnie miejsce to było przygotowywane dla Álexa Palou, ale ten wybrał pozostanie u Chipa Ganassiego.

Na rynku pozostaje coraz mniej miejsc. Marcus Armstrong przedłużył umowę z CGR, a Michael Andretti zastanawia się nad sensem wystawiania czwartego samochodu. Do trzeciego bolidu Rahal Letterman Lanigan przymierzany jest Jüri Vips, który jeździ dla zespołu w dwóch ostatnich rundach tego sezonu. Miejsce Malukasa w Dale Coyne prawdopodobnie zajmie Devlin DeFrancesco, a w zespole Eda Carpentera ma pozostać Ryan Hunter-Reay.

Źródło: mclaren.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze