Simona de Silvestro wraca do Indianapolis

Sześć lat po swoim ostatnim starcie, szwajcarska zawodniczka Simona de Silvestro weźmie udział w tegorocznym wyścigu Indianapolis 500. Poprowadzi ona samochód z silnikiem Chevroleta nowego zespołu Paretta Autosport.

„Jestem bardzo podekscytowana niesamowitą możliwością powrotu do Indianapolis oraz Indy 500 z Paretta Autosport” – powiedziała de Silvestro. „Moja kariera nabrała tempa podczas mojego pobytu w IndyCar, zatem powrót tutaj z nowym zespołem Beth to wyjątkowa i rzadka szansa w mojej karierze. Bycie częścią celu, jakim jest dywersyfikacja oraz inkluzywność dla wszystkich, zwłaszcza kobiet w IndyCar i całym sporcie motorowym, jest dla mnie ważne, bo tak postrzegam przyszłość wyścigów. Chciałabym podziękować IndyCar za bycie przykładem w dążeniach do równouprawnienia w motorsporcie”.

De Silvestro startowała w IndyCar w latach 2010-2013 dla mniejszych zespołów, a jej najlepszym wynikiem było drugie miejsce wywalczone w Houston. Na sezon 2015 przeniosła się do Andretti Autosport, gdzie już w drugim starcie zajęła czwarte miejsce w Nowym Orleanie, lecz program został zakończony po Indy 500, by Szwajcarka przeniosła się do Formuły E. Jej najlepszy występ w Indy 500 to 14. miejsce w swoim debiucie w 2010 roku.

Szefem nowego zespołu o swoim nazwisku będzie Beth Paretta, która już w 2016 roku nieskutecznie próbowała wejść do stawki IndyCar z ekipą Grace Autosport. Podobnie jak wtedy, członkami zespołu będą w większości kobiety. Wsparcie techniczne będzie udzielać zespół Team Penske.

Źródło: indianapolismotorspeedway.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league