Brown dementuje plotki o występie Alonso w finale IndyCar

Brown dementuje plotki o występie Alonso w finale IndyCar McLaren

Dyrektor wykonawczy McLarena Zak Brown nie wykluczył powrotu Fernando Alonso do IndyCar Series, lecz kategorycznie zaprzeczył, by miało to mieć miejsce jeszcze w tym roku, podczas wrześniowego finału sezonu w Sonomie.

Odnosząc się do plotek, jakie wyszły na światło dzienne w ubiegłym tygodniu, Amerykanin powiedział: „To szaleństwo. Musiałby w pierwszej kolejności zgłosić się z taką prośbą do nas, a tego nie zrobił. Dodatkowo, runda w Sonomie koliduje z wyścigiem F1 w Singapurze. To fałszywe informacje”.

Sugerowano, że zespół Andretti Autosport może wystawić dla Hiszpana piąty samochód. Możliwe, że amerykańska ekipa rzeczywiście wystawi w Sonomie pięć aut, ale dodatkowym kierowcą najprawdopodobniej byłby wtedy Jack Harvey, który również zaliczył swój debiut w trakcie tegorocznego Indianapolis 500.

Alonso oraz McLaren mogliby powrócić do IndyCar w przyszłości. Dalszy los współpracy z zespołem Andretti Autosport będzie jednak zależeć od tego, czy obie ekipy będą nadal napędzane silnikami Hondy: „To może mieć znaczenie lub nie. Najważniejszym czynnikiem będzie rozwój naszych relacji z Hondą, bo to zadecyduje o tym, czy obecność ich silnika [w samochodzie IndyCar] będzie miała znaczenie]”.

Źródło: racer.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka