Aloszyn wypada z SPM do końca sezonu

Aloszyn wypada z SPM do końca sezonu INDYCAR

Zespół Schmidt Peterson Motorsports poinformował, że Michaił Aloszyn nie powróci za kierownicę samochodu z numerem 7 podczas pozostałych rund sezonu IndyCar Series.

Rosjanin zadebiutował w barwach ekipy w sezonie 2014, lecz ze względu na potężny wypadek podczas finału sezonu w Fontanie oraz niekorzystną sytuację polityczną dla jego sponsora SMP Racing, musiał opuścić niemal cały sezon 2015.

Aloszyn powrócił w 2016 roku i wywalczył pole position do wyścigu w Pocono, gdzie później stanął na podium, oraz był faworytem do wygranej w Mid-Ohio, aż do momentu niefortunnej kolizji w alei serwisowej.

Tegoroczny sezon nie należy jednak do udanych – 30-latek tylko trzy razy finiszował w pierwszej dziesiątce, a taką samą ilość wyścigów zakończył na bandzie. Słabe wyniki, w połączeniu z rozbitymi autami i zmniejszonym wsparciem sponsorskim (co oficjalnie nigdy nie zostało potwierdzone), sprawiło że Rosjanin został zastąpiony podczas rundy w Toronto przez Sebastiána Saavedrę.

Aloszyn powrócił do rywalizacji podczas wyścigu w Mid-Ohio, który miał jednak okazać się jego ostatnim w barwach SPM w sezonie 2017.

W oficjalnym oświadczeniu ekipy możemy przeczytać, że decyzja została podjęta za porozumieniem stron, a oficjalnym powodem ma być uczestnictwo Aloszyna w rozwoju nowego prototypu LMP1 spod stajni SMP Racing.

Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi Aloszyna podczas czterech ostatnich wyścigów sezonu, jak i to, czy ma on szansę na powrót do zespołu w przyszłym roku.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej SPM

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka