Rossi podpisał dwuletni kontrakt z Andretti Autosport

Rossi podpisał dwuletni kontrakt z Andretti Autosport INDYCAR

Ubiegłoroczny zwycięzca wyścigu Indianapolis 500 Alexander Rossi pozostanie w zespole Andretti Autosport do końca sezonu 2019 IndyCar Series. Amerykanin pozostanie także związany ze swoim sponsorem NAPA Auto Parts.

„Jak zawsze, sezon transferowy jest trudny dla każdego, ale jestem wdzięczny za wspaniałe wsparcie ze strony Andretti Autosport, NAPA Auto Parts i Honda oraz przedłużenie mojego kontraktu do 2019 roku” – powiedział Rossi. „Postępy, jakie poczyniliśmy oraz relacje, jakie zbudowałem wewnątrz zespołu stanowią fundamenty dla ekscytującej przyszłości”.

„Ponad to, jestem podekscytowany przyszłością IndyCar i kierunkiem, w jakim zmierza seria. Nowy samochód na przyszły sezon sprawi, że poziom rywalizacji i emocji będzie jeszcze wyższy i jestem dumny, że mogę być tego częścią. To zaszczyt ścigać się u boku tak utalentowanych kierowców i jestem wdzięczny za możliwość pokazania tego, na co mnie stać”.

Długość kontraktu Rossiego pokrywa się z tym, jaki Andretti Autosport podpisał z Hondą. Amerykanin cieszy się wsparciem japońskiego producenta i rozglądał się za innymi zespołami, gdyby sprawdziły się plotki łączące jego dotychczasowy zespół z Chevroletem.

Nie chcąc czekać na podjęcie decyzji przez Andrettiego, Takuma Sato zdecydował się na przejście w przyszłym sezonie do zespołu Rahal Letterman Lanigan. W Andretti Autosport pozostaną zatem Rossi, Ryan Hunter-Reay i Marco Andretti.

Źródło: alexanderrossi.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka