Gommendy wystartuje w przyszłorocznym Indianapolis 500

Gommendy wystartuje w przyszłorocznym Indianapolis 500 Calmels Sport

Tristan Gommendy weźmie udział w 102. edycji wyścigu Indianapolis 500, w ramach współpracy zespołu Schmidt Peterson Motorsports z francuską ekipą Calmels Sport.

38-latek, który stanął w tym roku na podium wyścigu 24h Le Mans, powróci do wyścigów IndyCar po raz pierwszy od 2007 roku. Francuz nie ścigał się jednak na torach owalnych.

„Występ w Indianapolis 500 to spełnienie marzeń – było to moim celem, gdy ścigałem się w Champ Car” – powiedział Gommendy. „Choć dorastałem jeżdżąc samochodami jednomiejscowymi, wszystko w Indy będzie nowe. Tor i sam wyścig wymaga dużego szacunku, a jazda z prędkością 370 km/h przez cztery zakręty jest czymś zupełnie niespotykanym w europejskiej kulturze”.

„Wiem, że będę musiał ciężko pracować nad przygotowaniem się na maj. Pierwsze kroki, w tym test w symulatorze, poszły dobrze, ale wciąż jest jeszcze wiele do zrobienia. Jak dotąd wszystko wskazuje na to, że współpraca pomiędzy Calmels Sport, a SPM jest wyjątkowa”.

Gommendy zasiądzie za kierownicą Hondy #77, która zostanie pomalowana w barwy francuskiej flagi. Za zespołem Calmels Sport stoi Didier Calmels, w przeszłości będący współwłaścicielem zespołu Formuły 1 Larrousse. W projekt zaangażowana jest francuska telewizja Canal+, która wyprodukuje 52-minutowy film dokumentalny o narodzinach programu.

Współpraca nabierze tempa w październiku, kiedy to Gommendy odbędzie swój pierwszy test na torze owalnym.

Źródło: spmindycar.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka