Detroit pozostanie w kalendarzu IndyCar

Detroit pozostanie w kalendarzu IndyCar INDYCAR

Władze stanu Michigan podpisały nowy kontrakt na organizację wyścigu ulicznego na terenie Belle Isle w Detroit. Trzyletnia umowa może zostać wydłużona o kolejne dwa lata, aż do 2023 roku.

Choć wpływy z organizacji wyścigu pozwoliły na 13-milionową inwestycję w renowację wyspy oraz parku Belle Isle – zaniedbanych po kryzysie finansowym i bankructwie miasta Detroit – lokalne stowarzyszenia są nieprzychylne wydarzeniu, a członkowie Belle Isle Concern protestowali przed torem podczas trzech ostatnich edycji.

W celu złagodzenia negatywnych nastrojów organizatorzy obiecali skrócenie czasu potrzebnego na budowę oraz rozbiórkę tymczasowego obiektu do 60 dni w przyszłym roku oraz do 59 dni w kolejnych latach – o 35 dni mniej niż było potrzebne w 2015 roku.

„Wysłuchaliśmy wszystkich opinii i doceniamy podejście wszystkich oraz wsparcie dla wyścigu” – powiedział prezes organizacji Detroit Grand Prix Michael Montri. „To była ważna część procesu i dzięki temu dokonaliśmy w ostatnich latach poważnych zmian w sposobie organizacji. Skupiamy się teraz na obchodach 30. wyścigu w Detroit w 2019 roku”.

Źródło: motorsport.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka