Jamie Chadwick powiększyła swoją przewagę w klasyfikacji generalnej W Series dzięki wygranej w rundzie na włoskim torze Misano. Brytyjka pokonała Beitske Visser oraz startującą z pole position Fabienne Wohlwend.

Fabienne Wohlwend po raz pierwszy w swojej karierze wystartuje z pole position do wyścigu kobiecej serii wyścigowej W Series. Zawodniczka z Liechtensteinu pokonała w kwalifikacjach na torze Misano zwyciężczynie poprzednich rund – Jamie Chadwick i Beitske Visser.

Japońska zawodniczka Miki Koyama uzyskała najlepszy czas piątkowych treningów przed trzecim tegorocznym wyścigiem kobiecej W Series we włoskim Misano. Najszybsza w pierwszym treningu Beitske Visser przejechała zaledwie osiem okrążeń w trakcie popołudniowej sesji, z powodu problemów technicznych.

Trzeci tegoroczny weekend kobiecej serii wyścigowej W Series odbędzie się bez udziału Emmy Kimiläinen, której doradzono nie wsiadać do samochodu po wypadku w pierwszej rundzie na torze Hockenheim.

Beitske Visser wygrała drugi wyścig kobiecej serii W Series na torze Zolder. Druga była zdobywczyni pole position Jamie Chadwick, a trzecia Alice Powell.

Fińska zawodniczka Emma Kimiläinen nie wystartuje w sobotnim wyścigu drugiej rundy kobiecej serii wyścigowej W Series na torze Zolder. Zastąpi ją Vivien Keszthelyi.

Jamie Chadwick wywalczyła swoje drugie pole position w W Series. Brytyjka pokonała w kwalifikacjach na torze Zolder Beitske Visser oraz Alice Powell.

Beitske Visser była tym razem najszybsza podczas drugiego wolnego treningu serii W Series na torze Zolder. Holenderka osiągnęła czas 1:29.490 i o prawie 0.4 wyprzedziła drugą Jamie Chadwick. Brytyjka uzyskała wynik 1:29.832, a trzecia była Marta Garcia z czasem 1:29.986.

Jamie Chadwick była najszybsza podczas pierwszego treningu serii W Series na torze Zolder. Brytyjka osiągnęła czas 1:28.862. Druga była Emma Kimiläinen z czasem 1:29.379, a trzecia Beitske Visser z czasem 1:29.418.

Jamie Chadwick odniosła zwycięstwo w pierwszym wyścigu nowej serii wyścigowej W Series. Brytyjka pokonała na torze Hockenheim Alice Powell oraz Martę Garcię.