16 września na torze Circuito de Almeria w Andaluzji odbędzie się pierwszy etap eliminacji do drugiego sezonu kobiecej serii wyścigowej, W Series.

Pierwsza w historii mistrzyni W Series Jamie Chadwick przyznała, że współpraca w zespołem Formuły 1 Williamsa oraz praca w symulatorze pomogła jej w rywalizacji kobiecej serii wyścigowej.

Alice Powell po genialnej walce z Jamie Chadwick i Emmą Kimiläinen wygrała ostatnią rundę W Series na torze Brand Hatch, a Chadwick została mistrzynią serii. Drugie miejsce zajęła Emma Kimiläinen, a trzecia finiszowała Holenderka Beisitke Visser.

Jamie Chadwick nie dała szans swoim rywalkom i to ona wystartuje z pierwsze pola startowego do ostatniego wyścigu W Series na torze Brands Hatch.

Podczas weekendu wyścigowego W series na torze w Assen w Holandii, zawodniczki wzięły udział w dwóch wyścigach. Pierwszy punktowany sobotni wyścig wygrała Finka Emma Kimiläinen, a drugi niedzielny niepunktowany wyścig wygrała Megan Gilkes.

Władze przeznaczonej wyłącznie dla kobiet serii wyścigowej W Series ogłosiły pierwsze informacje na temat sezonu 2020. Do przyszłorocznego cyklu automatycznie zostanie zakwalifikowanych 12 najlepszych zawodniczek tego sezonu, a dla najlepszych przewidziane są punkty do superlicencji.

Marta Garcia odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w W Series. 18-letnia zawodniczka zdominowała rywalizację na torze Norisring i przyjechała na metę z 3-sekundową przewagą nad Beitske Visser oraz Jamie Chadwick.

Marta Garcia wywalczyła swoje pierwsze pole position w W Series. Hiszpańska zawodniczka triumfowała w kwalifikacjach na torze ulicznym Norisring, pokonując liderkę klasyfikacji generalnej Jamie Chadwick oraz Fabienne Wohlwend. Swój najlepszy wynik uzyskała Gosia Rdest, która wystartuje do sobotniego wyścigu z czwartego pola.

Gosia Rdest zakończyła pierwszy dzień rywalizacji W Series na ulicach Norymbergii z najlepszym czasem. Polska zawodniczka pojechała o 0,011 sekundy szybciej od Beitske Visser.

Jamie Chadwick powiększyła swoją przewagę w klasyfikacji generalnej W Series dzięki wygranej w rundzie na włoskim torze Misano. Brytyjka pokonała Beitske Visser oraz startującą z pole position Fabienne Wohlwend.