Rdest dołączyła do grona kandydatek W Series

Władze mającej zadebiutować w przyszłym roku kobiecej serii wyścigowej W Series ogłosiły rozszerzenie listy kandydatek do pierwszego sezonu o sześć nowych nazwisk, pośród których znalazła się polska zawodniczka Gosia Rdest.

W Series to seria zaproszeniowa, której celem jest promocja uczestnictwa kobiet w sporcie motorowym oraz wsparcie kariery młodych zawodniczek poprzez zapewnienie pełnego sezonu startów oraz atrakcyjnych nagród finansowych. Stawka 18 uczestniczek zostanie wyłoniona na drodze zawodów kwalifikacyjnych, na i poza torem.

Oprócz Rdest, do grona kandydatek dołączyły Włoszki Alessandra Brena i Franceska Linossi, Francuska Inès Taittinger, Australijka Alexandra Whitley oraz pochodząca z Kazachstanu Lyubov Andreyeva.

„Po uważnym namyśle, z radością witamy je w gronie naszych kandydatek, gdzie znajduje się już 60 ambitnych zawodniczek” – powiedziała szefowa serii Catherine Bond Muir. „W końcówce stycznia na drodze wyczerpującego programu wyłonimy spośród nich te, które będą uczestniczyć w pierwszym sezonie W Series. Wszystko na temat naszej serii będzie nie tylko innowacyjne, ale spełniające rygorystyczne standardy”.

Źródło: wseries.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league