W Series ogłasza pierwsze szczegóły na temat sezonu 2020

Władze przeznaczonej wyłącznie dla kobiet serii wyścigowej W Series ogłosiły pierwsze informacje na temat sezonu 2020. Do przyszłorocznego cyklu automatycznie zostanie zakwalifikowanych 12 najlepszych zawodniczek tego sezonu, a dla najlepszych przewidziane są punkty do superlicencji.

„Przyszłoroczna W Series będzie otwarta dla najlepszych 12 zawodniczek tegorocznej klasyfikacji i już teraz otrzymujemy wyrazy zainteresowania od wielu tych, które nie są częścią obecnej stawki” – powiedziała szefowa serii Catherine Bond Muir. „Rywalizacja o miejsca w przyszłorocznej serii będzie zacięta, ale na tym polega W Series – to konkurencyjne zmagania najlepszych kobiet-kierowców w samochodach Formuły 3 na legendarnych torach oraz okazja do zdobycia doświadczenia, które pomoże im na dalszych etapach kariery w walce z mężczyznami. Od 2020 roku ponadto będą przyznawane punkty do superlicencji”.

FIA nie zdecydowała jeszcze, ile punktów do superlicencji będzie można wywalczyć w zawodach W Series. Inne kontynentalne serie korzystające z samochodów F3 pozwalają uzyskać 18 punktów za zajęcie pierwszego miejsca.

Seria ogłosiła także strukturę nagród pieniężnych na trwający sezon 2019. Zwyciężczyni otrzyma pół miliona dolarów, zdobywczyni drugiego miejsca połowę tej kwoty, a trzecie miejsce będzie premiowane kwotą 125 tysięcy dolarów. Każda ze sklasyfikowanych zawodniczek otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości przynajmniej 7500 dolarów.

Źródło: wseries.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league