Pierwszy wyścig dla Kimiläinen, drugi dla Gilkes

Podczas weekendu wyścigowego W series na torze w Assen w Holandii, zawodniczki wzięły udział w dwóch wyścigach. Pierwszy punktowany sobotni wyścig wygrała Finka Emma Kimiläinen, a drugi niedzielny niepunktowany wyścig wygrała Megan Gilkes.

Sobotni wyścig

Na pierwszym polu startowym ustawiła się Finka Emma Kimiläinen, która po feralnej kolizji na torze Hockenheim musiała pauzować przez dwa wyścigi. Zawodniczka nie tylko zdobyła pierwsze pole startowe, ale dowiozła do mety zwycięstwo i dzięki temu wygrała po raz pierwszy w karierze. Drugie miejsce zajęła Alice Powell, która po starcie co prawda objęła prowadzenie, ale po małym błędzie w pierwszym zakręcie straciła je na rzecz Finki, która objęła prowadzenie w drugim zakręcie. Walka o trzecie miejsce rozegrała się pomiędzy prowadzącą w klasyfikacji Jamie Chadwick, a Beitske Visser. Jamie startowała z trzeciej pozycji i po sobotnim wyścigu jeszcze bardziej zbliżyła się do wygrania serii i otrzymania nagrody w postaci 500.000 dolarów. Z rywalizacji o tytuł odpadła Marcia Garcia. Hiszpanka, która wygrała wyścig na Norisring ukończyła zmagania na dziewiątej pozycji co definitywnie przekreśla jej szanse na walkę o zwycięstwo serii. Czwarte miejsce w Assen zajęła lokalna bohaterka Beitske Visser, która nadal ma szansę na wygraną całej serii, ponieważ traci do prowadzącej Chadwick zaledwie 13 punktów. Piąta była Caitlin Wood, a szósta Gosia Rdest, dla której było to najwyższe miejsce w W Series.

W czasie wyścigu na torze pojawiła się również czerwona flaga. W tym czasie z wyścigu odpadły Japonka Miki Koyama oraz pochodząca z Republiki Południowej Afryki Tasmin Pepper. Pepper popełniła błąd i w obracającą się zawodniczkę uderzyła Koyama, która nie była wstanie ominąć swojej rywalki. Pecha miała również pochodząca z Liechtensteinu Fabienne Wohlwend, która w początkowej fazie wyścigu uszkodziła przednie skrzydło. Do tego czasu Wohlwend miała szansę na rywalizację o wygraną serii, ale teraz w grze pozostaje jedynie Chadwick i Visser.

Niedzielny wyścig

Podczas niepunktowanego, dodatkowego niedzielnego wyścigu w Assen na najwyższym stopniu podium stanęła najmłodsza zawodniczka serii, 18 letnia Megan Gilkes z Kanady. Młodziutka zawodniczka nie oddała prowadzenia od startu do mety, pomimo silnej presji swojej rywalki w końcówce wyścigu. Megan dwukrotnie odjechała od rywalek po restarcie za samochodem bezpieczeństwa i po pięknej walce nos w noc z Alice Powell z Wielkiej Brytanii, Megan wygrała zaledwie o trzy tysięczne sekundy. Brawa należą się również Powell, która startując z 17 pozycji dojechała na drugim miejscu. Trzecia była Amerykanka Sabre Cook dla której było to pierwsze podium w serii. Sobotnia zwyciężczyni Emma Kimiläinen startując z 15 pozycji, ukończyła zmagania na 4 miejscu, tuż przed Jess Hawkins. Wyścigu nie ukończyły startująca z trzeciego miejsca Shea Holbrooks oraz Gosia Rdest. Amerykanka pod wpływem presji swoich rywalek obróciła się i utknęła w pułapce żwirowej, a Polka po uderzeniu w tył przez Bovy również utknęła w pułapce żwirowej. W tym samym czasie pecha miała również Fabienne Wohlwend, która została uderzona przez Wood przez co spadła na koniec stawki.  

PNrKierowcaRezultat
17
Emma Kimiläinen
19 okr.
227
Alice Powell
+ 5,767
355
Jamie Chadwick
+ 8,762
495
Beitske Visser
+ 9,363
520
Caitlin Wood
+ 18,579
63
Gosia Rdest
+ 20,077
721
Jessica Hawkins
+ 22,481
811
Vicky Piria
+ 25,105
919
Marta García
+ 25,636
1026
Sarah Moore
+ 25,839
112
Esmee Hawkey
+ 33,919
1299
Naomi Schiff
+ 41,869
1337
Sabré Cook
+ 50,614
1449
Megan Gilkes
+ 55,456
155
Fabienne Wohlwend
+ 1:04,644
1667
Shea Holbrook
+ 1 okr.
NSK31
Tasmin Pepper
NSK85
Miki Koyama

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league