Eliminacje do drugiego sezonu W Series za miesiąc

16 września na torze Circuito de Almeria w Andaluzji odbędzie się pierwszy etap eliminacji do drugiego sezonu kobiecej serii wyścigowej, W Series.

Testy potrwają trzy dni, od 16 do 18 września. Udziału w testach nie weźmie 12 najwyżej sklasyfikowanych zawodniczek sezonu 2019, które mają zagwarantowane miejsce w przyszłorocznej stawce. Organizatorzy poinformowali za to, że jedna lub dwie z nich pojawią się na teście, aby uzyskały czasy, do który będą potem próbowały zbliżyć się ich potencjalne rywalki.

Pewne udziału w sezonie 2020 są: Jamie Chadwick, Beitske Visser, Alice Powell, Marta Garcia, Emma Kimiläinen, Fabienne Wohlwend, Miki Koyama, Sarah Moore, Vicky Piria, Tasmin Pepper, Jessica Hawkins oraz Sabre Cook.

Jak informują organizatorzy, wpłynęło już 40 zgłoszeń, a to jeszcze nie koniec. Zawodniczki muszą spełnić dwa kryteria: być kobietą oraz posiadać licencją wyścigową C.

„Kiedy kończy się jeden sezon, drugi się zaczyna, a ściślej mówiąc przygotowania do kolejnego. Sezon 2019 był ogromnym sukcesem, ale skupiamy się na tym, aby sezon 2020 był lepszy i większy. Jestem podekscytowana jakością nowych aplikantek i nie ma lepszego sposobu na ich sprawdzenie i ocenę niż umieszczenie ich w samochodzie W Series na trzy dni i to zamierzamy zrobić” – powiedziała szefowa W Series Catherine Bond Muir.

Co z zawodniczkami, które były poza czołową 12? Będą się one musiały zmierzyć – o ile ponownie się zgłoszą do testów – z nowymi zawodniczkami, które tak jak one chcą startować w W Series. Dyrektor wyścigowy Dave Ryan przyznał, że będzie to trudne zadanie, ponieważ nowe kandydatki mogą się okazać od ich lepsze: „Przygotowując się do sezonu 2019, zawodniczki testowy samochód Tatuus T-318 F3, czterocylindrowca o pojemności 1.8 litra wykonanego przez Autotecnica Motori – i nowe aplikantki również przejdą proces testów w tym samochodzie. Dla jasności, zawodniczki, które ukończyły zmagania poza czołową 12 nie kwalifikują się na sezon 2020 i są teraz na krawędzi i to czy się zakwalifikują będzie zależeć w głównej mierze od jakości nowych aplikantek, które przetestujemy na torze Almeria”.

Źródło: wseries.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league