W Series rozpoczęło testy na torze Almeria

Czternaście nowych zawodniczek rozpoczęło dzisiaj na hiszpańskim torze Almeria testy, które zdecydują, które z nich pojawią się w drugim sezonie kobiecej serii W Series.

Pierwszego dnia testów na torze była obecna również Tatiana Calderón. Kolumbijka nie tylko miała za zadanie wspomóc swoje młodsze koleżanki, ale również pomóc włodarzom serii. Na testach pojawią się również Beitske Visser oraz Miki Koyama, które nie tylko będę wspierać swoje młodsze koleżanki, ale do których testerki będą porównywane.

Dyrektor wyścigowy serii Dave Ryan skomentował: „Pierwszy dzień przebiegł bez zakłóceń, a zawodniczki przyzwyczajały się do samochodu w różnym tempie, co głównie wynika z ich doświadczenia w tego typu autach. Dokładnie tego jednak się spodziewaliśmy. Poza czasami okrążeń, patrzymy również na inne atrybuty, jak zdolność uczenia się i doskonalenia”.

Do testów zostały wybrane: Abbie Eaton i Abbie Munro z Wielkiej Brytanii, Anna Inotsume z Japonii, Ayla Agren z Norwegii, Belen Garcia i Nerea Marti z Hiszpanii, Bruna Tomaselli z Brazylii, Chelsea Herbert z Nowej Zelandii, Courtney Crone i Hannah Grisham ze Stanów Zjednoczonych, Gabriela Jilkova z Czech oraz Ira Sidorkowa z Rosji.

Jednak największą niespodzianką i zaskoczeniem jest to, że swoje zgłoszenie do W Series wysłała Katherine Legge, która w przeszłości dwukrotnie startowała z słynnym wyścigu Indianapolis 500, a także brała udział w wyścigach serii IMSA oraz Formuły E. Drugą niespodzianką jest Michelle Gatting, którą kibice mogą kojarzyć z tegorocznego 24-godzinnego wyścigu Le Mans, gdzie razem z ekipą Kessel Racing oraz Rahel Frey i Manuelą Gostner były jedyną w pełni kobiecą ekipą w stawce legendarnego wyścigu. Gatting miała szanse na testy już w zeszłym roku, ale odrzuciła zaproszenie właśnie ze względu na swoją umową z Kessel Racing.

Ciekawostką na pewno jest fakt, że do testów została wybrana Ayla Agren, której kandydatura została odrzucona podczas pierwszej selekcji do pierwszego sezonu W Series.

Jak poinformowali organizatorzy, zawodniczki, które w pierwszym sezonie zajęły miejsca od 13. do 20. nadal są brane pod uwagę jeżeli chodzi o drugi sezon. W sumie organizatorzy z czternastki obecnej na torze oraz ósemki, które nie zakwalifikowały się automatycznie wybiorą te, które będą ścigać się razem z czołową dwunastką sezonu 2019.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league