W Series będzie towarzyszyć Formule 1

Władze kobiecej serii wyścigowej W Series ogłosiły, że osiem wyścigów sezonu 2021 odbędzie się w ramach weekendów Grand Prix Formuły 1. Obie serie podpisały wieloletnią współpracę.

W swoim inauguracyjnym sezonie 2019 wszystkie rundy W Series towarzyszyły wyścigom serii DTM. Ze względu na pandemię koronawirusa, sezon 2020 nie doszedł do skutku, lecz już wtedy W Series miała po raz pierwszy ścigać się w ramach weekendów Grand Prix, na torach w Meksyku i w Austin. W przyszłym roku współpraca z Formułą 1 w końcu dojdzie do skutku.

„Po udanym sezonie 2019, jesteśmy zachwyceni współpracą z Formułą 1 w sezonie 2021 i kolejnych” – powiedziała szefowa W Series Catherine Bond Muir. „Formuła 1 to zdecydowanie najważniejsza seria wyścigowa świata i gdy obiecaliśmy, że W Series będzie rosnąć w siłę, współpraca z F1 zawsze była naszym celem. Nie ma wątpliwości, że dzięki temu nasz zasięg oraz wpływ znacząco wzrosną”.

W Series ma zachować najważniejsze elementy z sezonu 2019, w tym samochody Tatuus T-318 Formuły 3. Przyszłoroczny kalendarz ma zostać zaprezentowany w późniejszym terminie.

Źródło: wseries.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league