Dzikie karty wrócą do MotoGP w przyszłym roku

Komisja Grand Prix opublikowała nową wersję regulaminu sportowego na przyszły sezon MotoGP, która zatwierdza między innymi powrót możliwości startu przez zawodników z dziką kartą.

Oliveira wygrywa domowe GP Portugalii na zakończenie sezonu MotoGP

Miguel Oliveira odniósł pewne zwycięstwo w swoim domowym i jednocześnie wieńczącym tegoroczny sezon MotoGP wyścigu o Grand Prix Portugalii. To druga wygrana reprezentanta Red Bulla KTM Tech 3 w tym roku. Drugie miejsce zajął Jack Miller, a na najniższym stopniu podium stanął Franco Morbidelli.

Oliveira z pole position do domowego wyścigu o GP Portugalii

Miguel Oliveira wystartuje z pole position do wieńczącego sezon MotoGP niedzielnego wyścigu o Grand Prix Portugalii na torze w Portimão, który jest domowym dla zawodnika Red Bull KTM Tech 3 i jednocześnie pierwszym w MotoGP. Obok niego w pierwszej linii ustawią się Franco Morbidelli i Jack Miller.

Miller najszybszy w trzecim treningu GP Portugalii

Jack Miller uzyskał najlepszy czas okrążenia w trzeciej sesji treningowej przed niedzielnym wyścigiem MotoGP o Grand Prix Portugalii. Zaskoczeniem jest fakt, że nowy mistrz MotoGP, Joan Mir, nie wywalczył bezpośredniego awansu do Q2 i będzie musiał wziąć udział w pierwszej części kwalifikacji.

Zarco na czele drugiego treningu w Portugalii

Johann Zarco został autorem najlepszego czasu okrążenia podczas drugiej sesji treningowej MotoGP przed kończącym sezon wyścigiem o Grand Prix Portugalii.

Oliveira najszybszy w pierwszym treningu MotoGP w Portimão

Miguel Oliveira uzyskał najlepszy czas okrążenia podczas pierwszej sesji treningowej przed niedzielnym wyścigiem MotoGP o Grand Prix Portugalii.

Biesiekirski nie wystartuje w Grand Prix Portugalii

19-letni Piotr Biesiekirski nie wystartuje w najbliższy weekend w kończącym sezon motocyklowych mistrzostw świata Moto2 wyścigu o Grand Prix Portugalii. Na decyzję Polaka główny wpływ miał brak miejsc w przyszłorocznej stawce MŚ.

Mir: Mistrz świata?! To brzmi niesamowicie!

Przedostatni wyścig tego roku – Grand Prix Walencji był wydarzeniem pełnym napięcia dla zespołu Suzuki, a także pierwszą okazją dla Joana Mira by rozegrać piłkę meczową i zapewnić sobie mistrzowski tytuł. Młody zawodnik z Palma de Mallorca przejechał bardzo wyważony i przemyślany wyścig zapewniając sobie tytuł mistrza świata MotoGP na jeden wyścig przed końcem sezonu 2020.

Najlepszy wyścig Biesiekirskiego w Moto2

19-letni Piotr Biesiekirski ukończył Grand Prix Walencji, swój siódmy wyścig w mistrzostwach świata Moto2, na 21. pozycji, z najmniejszą w tym sezonie stratą do zwycięzcy oraz poprzedzającego go zawodnika.

Mir mistrzem świata MotoGP, Morbidelli wygrywa GP Walencji

Franco Morbidelli odniósł zwycięstwo w rozgrywanym przy pięknej pogodzie wyścigu MotoGP o Grand Prix Walencji, skutecznie odpierając w końcówce ataki ze strony Jacka Millera. Na najniższym stopniu podium stanął Pol Espargaró. Dzięki zajęciu siódmego miejsca, Joan Mir zapewnił sobie tytuł mistrza świata MotoGP na jedną rundę przed końcem sezonu.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league