Marc Márquez wraca do treningów

Zespół Repsol Honda poinformował, że ich zawodnik Marc Márquez po trzech miesiącach od upadku podczas treningu, ponownie usiadł na motocyklu i ćwiczył na torze motocrossowym. Dodatkowo Hiszpan, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, pojawił się na spotkaniu z dziennikarzami organizowanym przez HRC.

Postęp w leczeniu diplopii u Marca Márqueza

Fabryczny zespół Hondy w Motocyklowych Mistrzostwach Świata MotoGP poinformował, że sytuacja zdrowotna Marca Márqueza zmierza ku lepszemu. Wyniki kontroli przeprowadzonej po dwóch miesiącach leczenia epizodu diplopii były korzystne.

Francesco Guidotti nowym menadżerem fabrycznego zespołu KTM

KTM Factory Racing pointował, że Francesco Guidotti obejmie stery ich zespołu w MotoGP po zakończeniu współpracy z Mike’m Leitnerem z powodu słabych wyników. Guidotti pracował dla austriackiego producenta w latach 2006-2009, aby potem odejść do WorldSBK. Następnie wrócił do MotoGP i zarządzał ekipą Pramac Racing.

Osiągnięte cele - droga Quartararo do mistrzostwa

Fabio Quartararo w końcu spełnił swoje marzenie i został mistrzem świata MotoGP w swoim trzecim sezonie startów w klasie królewskiej. Droga Francuza do korony była jednak ciężka – porównania do Marca Márqueza, gorsze wyniki, a potem odrodzenie na motocyklu najwyższej klasy. Chłopak z Nicei mógł zostać mistrzem już w sezonie 2020, lecz druga część roku szła mu zdecydowanie gorzej – zdecydował się po tym na pracę z psychologiem i przewrót w myśleniu. Oto jak wyglądała droga El Diablo do korony mistrza.

Quartararo: Nigdy nie tracę wiary

Fabio Quartararo w tym sezonie został pierwszym w historii francuskim mistrzem świata MotoGP, przypieczętowując tytuł na torze Misano. Jak powiedział, jazda w fabrycznym zespole Yamahy to wielka odpowiedzialność, a jego trudne momenty w niższych kategoriach sprawiły, że został mistrzem.

Amazon Prime stworzył serial dokumentalny o MotoGP

Choć pierwsze informacje o serialu Amazon Prime dotyczącego Motocyklowych Mistrzostwach Świata pojawiały się już na początku sezonu, Dorna dopiero teraz, pod koniec listopada, potwierdziła te doniesienia i poinformował, że dokument będzie miał premierę w 2022 roku.

MotoGP przejdzie na w pełni zrównoważone paliwo od 2027 roku

MotoGP ogłosiło, że wprowadzi częściowo zrównoważone paliwo od sezonu 2024, a celem będzie przejście na w pełni zrównoważone rozwiązanie od 2027 roku.

Nakagami najszybszy pierwszego dnia testów w Jerez

Takaaki Nakagami wykręcił najlepszy czas podczas pierwszego dnia testów na torze w Jerez. Japończyk na szczycie tabeli spędził większość czasu, chwilami ustępując tylko zawodnikom Ducati, Enei Bastianiniemu i Francesco Bagnai.

Quartararo: Dobrze się bawiłem w wyścigu

Fabio Quartararo ostatni wyścig sezonu ukończył na piątym miejscu po interesującej walce z Jackiem Millerem i kilkoma innymi zawodnikami. Francuz od piątku miał spore problemy z motocyklem i przednimi oponami, więc swój występ w niedzielę uważa za coś bardzo dobrego.

Rossi: Ostatni wyścig to ostatni wyścig, tego się nie zapomina

Valentino Rossi zakończył swój ostatni wyścig w dobrym stylu plasując się na dziesiątej pozycji tuż przed swoim byłym zespołowym partnerem, Franco Morbidellim. Jak przyznaje sam dziewięciokrotny mistrz świata, był to jego najlepszy wyścig w sezonie 2021.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league