Biesiekirski coraz szybciej podczas GP Teruel

Piotr Biesiekirski poprawił swój najlepszy czas okrążenia sprzed tygodnia o blisko sekundę, kwalifikując się do wyścigu motocyklowych mistrzostw świata Moto2 o Grand Prix Teruel na ostatniej, trzydziestej pozycji.

Podczas sobotniej kwalifikacji na torze Motorland Aragon jedyny Polak i najmłodszy zawodnik w stawce poprawił swój piątkowy czas okrążenia o niemal siedem dziesiątych sekundy, jednocześnie względem czasówki sprzed tygodnia przyspieszając o niemal sekundę.

Do zdobywcy pole position Biesiekirski, z wynikiem 1:54.398, stracił 3,1 sekundy, zaś do przedostatniego zawodnika tylko pięć dziesiątych.

19-latek z ekipy NTS RW Racing GP przez cały dzień utrzymywał jednocześnie bardzo równe i powtarzalne tempo, dzięki któremu liczy na nawiązanie walki podczas jutrzejszego, swojego piątego wyścigu w mistrzostwach świata.

Zmagania o Grand Prix Teruel klasy Moto2 rozpoczną się w niedzielę, o godzinie 14:30.

Piotr Biesiekirski: „Moim celem na kwalifikację było zejście z czasem poniżej 1:54.5 i zrobiłem to, a przy okazji pojechałem o prawie sekundę szybciej niż podczas czasówki sprzed tygodnia więc jestem zadowolony. Czułem się dziś na motocyklu bardzo dobrze i myślę, że jutro będę w stanie pojechać jeszcze szybciej. To mój cel na wyścig, podczas którego chcę się także złapać za zawodnikiem przede mną. Patrząc na nasze dzisiejsze tempo, jest to w zasięgu”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league