Postępy Biesiekirskiego w Barcelonie

Po zaciętej walce Piotr Biesiekirski ukończył Grand Prix Katalonii klasy Moto2, swój ósmy w karierze start w motocyklowych mistrzostwach świata, na 25. pozycji, z najmniejszą do tej pory stratą do zwycięzcy.

Po nie do końca udanych kwalifikacjach 19-latek rozpoczynał niedzielne zmagania na Circuit de Barcelona-Catalunya z 31. pola, po czym niemal przez cały wyścig walczył z Keminthem Kubo, wyprzedzając zawodnika z Tajlandii na przedostatnim okrążeniu i pokonując go o zaledwie 54 tysięczne sekundy.

Finiszując na przedostatniej, 25. pozycji motocyklista ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic minął linię mety 49 sekund za zwycięzcą, co jest jego najmniejszą stratą w mistrzostwach świata.

Już w najbliższy weekend Biesiekirski wystartuje na tym samym torze w dwóch wyścigach trzeciej rundy motocyklowych mistrzostw Europy Moto2. 
 
Piotr Biesiekirski: „O ile treningi i kwalifikacje kompletnie nie poszły po mojej myśli, o tyle wyścig był dla mnie znacznie bardziej udany. Tuż po starcie byłem blisko wywrotki w dwunastym zakręcie i straciłem z tego powodu około trzech sekund, ale byłem w stanie dogonić grupę, jechać jej tempem i nawiązać walkę. Jednocześnie byłem o zaledwie półtorej sekundy na okrążeniu wolniejszy od liderów, co było jednym z moich celów na ten weekend. Choć walka z Keminthem obu nas kosztowała trochę czasu, to jednak dojechałem do mety z najmniejszą do tej pory stratą w mistrzostwach świata, co także jest dużym pozytywem. Wiem na jakim etapie kariery jestem, szczególnie względem nieporównywalnie bardziej doświadczonych, etatowych zawodników mistrzostw świata, dlatego stawiam sobie cele adekwatne do mojego doświadczenia i pod tym względem jestem zadowolony z dzisiejszego wyścigu. Bardzo dziękuję również jak zwykle niezawodnym i niesamowitym, polskim kibicom!”

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league