Oliveira wygrywa w wyścigu MotoGP o Grand Prix Katalonii

Miguel Oliveira odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w wyścigu MotoGP o Grand Prix Katalonii. Na mecie pokonał on Johanna Zarco, a na najniższym stopniu podium stanął Jack Miller po karze czasowej dla lidera mistrzostw, Fabio Quartararo.

Quartararo po raz piąty z rzędu na pole position

Fabio Quartararo z zespołu Monster Yamaha zwyciężył w kwalifikacjach do niedzielnego wyścigu MotoGP o Grand Prix Katalonii. Czas Francuza był minimalnie lepszy od Jacka Millera, który ostatecznie zajął drugie miejsce, czołową trójkę uzupełnił niespodziewanie Johann Zarco z Pramac Ducati.

Morbidelli dyktuje tempo przed kwalifikacjami MotoGP w Barcelonie

Franco Morbidelli z zespołu Petronas Yamaha SRT był najszybszym zawodnikiem trzeciej sesji treningowej przed wyścigiem MotoGP o Grand Prix Katalonii. Włoch w ostatnich sekundach sesji wyprzedził Fabio Quartararo i Miguela Oliveirę z KTM-a.

Zarco z najlepszym czasem drugiego treningu przed GP Katalonii

Johann Zarco z zespołu Pramac Ducati po raz kolejny w tym sezonie zaprezentował bardzo dobre tempo w trakcie sesji treningowej i został najszybszym zawodnikiem drugiego treningu przed wyścigiem MotoGP o Grand Prix Katalonii. Za plecami Francuza uplasowali się Franco Morbidelli oraz Fabio Quartararo z Yamahy.

Aleix Espargaró najszybszy na rozpoczęcie weekendu MotoGP w Barcelonie

Aleix Espargaró z zespołu Aprilii zakończył pierwszy trening MotoGP przed wyścigiem o Grand Prix Katalonii na czele stawki. Hiszpan wyprzedził Franco Morbidelliego i swojego brata Pola Espargaró z Repsol Hondy.

Rins nie wystartuje w Grand Prix Katalonii

Alex Rins nie przystąpi do najbliższego wyścigu MotoGP o Grand Prix Katalonii z powodu złamania ręki po wypadku na rowerze.

Zarco i Martin pozostaną w Pramac Racing na sezon 2022

Zespół Pramac Racing ogłosił, że Johann Zarco oraz Jorge Martin pozostaną zawodnikami ekipy w przyszłym sezonie MotoGP, a niedawno potwierdził podpisanie trzyletniego kontraktu z Ducati.

Remy Gardner zawodnikiem Tech 3 w MotoGP od 2022 roku

Remy Gardner od przyszłego sezonu będzie zawodnikiem Tech 3 w królewskiej klasie Motocyklowych Mistrzostw Świata.

Binder pozostanie zawodnikiem KTM-a do 2024 roku

KTM ogłosił przedłużenie umowy o trzy lata z Bradem Binderem, która obędzie obowiązywać do końca sezonu 2024.

Quartararo: Podczas wyścigu myślałem o Dupasquierze

Fabio Quartararo, który odniósł pewne zwycięstwo w wyścigu MotoGP o Grand Prix Włoch, powiedział, że trudno było skupić się na rywalizacji po śmieci zawodnika Moto3, Jasona Dupasquiera, a jego myśli pozostawały przy nim przez cały okres rywalizacji.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league