Mir nie wystartuje w Grand Prix Austrii

Joan Mir nie pojawi się na starcie niedzielnego wyścigu MotoGP o Grand Prix Austrii po wypadku, do którego doszło podczas dnia testowego na torze w Brnie.

Podczas poniedziałkowych testów MotoGP w Czechach Mir zaliczył wywrotkę przy dużej prędkości w pierwszym zakręcie. Hiszpan został przetransportowany do centrum medycznego, gdzie nie stwierdzono poważnych obrażeń, za wyjątkiem stłuczenia płuca, co wymagało zabrania go helikopterem do szpitala w Brnie. Mir przeszedł dalsze badania lekarskie, które potwierdziły wstępną diagnozę. Pozostał on w szpitalu na dalsze obserwacje, jednak już go opuścił.

Stan zdrowia Mira ostatecznie przeważył na decyzji zawodnika oraz zespołu Suzuki, zgodnie z którą Hiszpan nie pojawi się na starcie niedzielnego wyścigu MotoGP o Grand Prix Austrii. Jednocześnie potwierdzono, że nikt go nie zastąpi, w wyniku czego Alex Rins będzie jedynym reprezentantem japońskiego zespołu na Red Bull Ringu. Oczekuje się, że Mir będzie w stanie powrócić do rywalizacji na wyścig na torze Silverstone.

Źródło: motogp.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league