Grand Prix Ameryk przełożone na listopad

Tegoroczny sezon motocyklowych mistrzostw świata MotoGP rozpocznie się najwcześniej 19 kwietnia w argentyńskim Termas de Río Hondo. Zaplanowane na początek kwietnia Grand Prix Ameryk w Austin zostało bowiem przełożone na drugi weekend listopada, w miejsce rundy w Walencji.

„FIM, IRTA oraz Dorna Sports z żalem ogłaszają przełożenie Grand Prix Ameryk, które miało się odbyć w dniach 3-5 kwietnia” – czytamy w oświadczeniu. „Z powodu trwającego zagrożenia koronawirusem, runda została przełożona na końcówkę sezonu i odbędzie się w dniach 13-15 listopada”.

Podobnie jak w przypadku Grand Prix Tajlandii, nowy termin został wyznaczony kosztem innego wyścigu w kalendarzu – na ten weekend miała przypadać bowiem kończąca sezon runda w Walencji, która musiała zostać przesunięta o tydzień, zatem sezon zakończy się 22 listopada.

Władze toru Circuit of the Americas opublikowały swoje oświadczenie, w którym wyjaśniają, że ryzyko wystąpienia choroby w Teksasie jest jak na razie niskie, a głównym powodem zmiany terminu są utrudnienia w ruchu lotniczym z Europy.

Źródło: motogp.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league