Pedrosa i Espargaró testowali na Red Bull Ringu

Zespół KTM jako pierwszy przystąpił do prywatnych testów przed wciąż nierozpoczętym sezonem 2020 Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP. Dani Pedrosa oraz Pol Espargaró pojawili się w środę na torze Red Bull Ring w Austrii.

„Słuchanie odgłosu silnika jest lepsze niż spędzanie czasu na studiowaniu spadku koronawirusa” – powiedział Pit Beirer, po tym jak zawodnicy wyjechali na tor przy zaledwie 12℃. „W dniu takim jak dziś, nie patrzysz na temperaturę toru”.

W testach, które potrwają jeszcze w czwartek, nie uczestniczył etatowy zawodnik ekipy Brad Binder, który z powodu obostrzeń w ruchu granicznym nie może opuścić RPA bez odbycia dwutygodniowej kwarantanny.

Tegoroczny sezon MotoGP miał wystartować 8 marca w Katarze, lecz pandemia koronawirusa uniemożliwiła czołowej klasie na podróż do miejsca inauguracji mistrzostw. Od tamtej pory nie odbył się jeszcze ani jeden wyścig, a organizatorzy opracowują plan powrotu do rywalizacji w drugiej połowie lipca, od dwóch weekendów wyścigowych na torze Jerez.

Źródło: speedweek.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league