GP Ameryk MotoGP nie odbędzie się w tym roku

Jak poinformował właściciel toru Circuit of the Americas, MotoGP nie uda się w tym sezonie do Stanów Zjednoczonych z powodu pandemii koronawirusa.

W ubiegłym miesiącu MotoGP opublikowało zmieniony kalendarz składający się z 13. rund, zaczynając od dwóch rund wyścigów hiszpańskim torze Jerez – najpierw 19, a następnie 16 lipca. Przełożony wyścig o Grand Prix Ameryk miał odbyć się 15 listopada, jednak obecna sytuacja epidemiologiczna w Teksasie jest łagodnie mówiąc zła.

Choć termin przełożonych wyścigów pozaeuropejskich nie był do końca potwierdzony, MotoGP przygotowało miejsce w kalendarzu dla Argentyny oraz USA, zaś decyzja w sprawie organizacji tych rund miała zapaść pod koniec lipca.

Tor COTA na swoich profilach społecznościowych opublikował jednak informację, zgodnie z którą zrezygnowano z organizacji tegorocznego wyścigu MotoGP, potwierdzając jednocześnie, że przyszłoroczna runda odbędzie się 18 kwietnia.

„Horsepower Rodeo powróci w przyszłym roku na jeszcze większe i lepsze motocyklowe Grand Prix Ameryk w dniach 16-18 kwietnia 2021 roku! Tegoroczna impreza w dniach 13-15 listopada została odwołana. Posiadacze biletów otrzymają e-mail z dalszymi informacjami” – czytamy w oświadczeniu.

W wyniku tego jedynymi pozaeuropejskimi rundami w tym roku pozostają Tajlandia, Malezja oraz Argentyna, zakładając oczywiście, że dostaną one zielone światło.

Oświadczenie COTA poddaje w wątpliwość również organizację wyścigu Formuły 1 na tym torze, który był pierwotnie zaplanowany na 25 października.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league