Portugalia organizatorem finałowej rundy sezonu MotoGP

FIM, IRTA oraz Dorna Sports ogłosili, że Portugalia zorganizuje finałowy wyścig tegorocznego sezonu MotoGP na torze Algarve.

W ubiegłym tygodniu promotorzy MotoGP potwierdzili, że trzy ostatnie pozaeuropejskie rundy zaplanowane w Malezji, Tajlandii i Argentynie nie odbędą się z powodu pandemii koronawirusa, ale pojawi się dodatkowy wyścig w Europie. Teraz wiadomo, że 22 listopada odbędzie się Grand Prix Portugalii w Portimão.

„To dla nas ważna wiadomość. W 2017 roku podpisaliśmy z Portimão umowę, aby tor stał się obiektem rezerwowym dla wszelkiego rodzaju anulowanych wydarzeń i przez cały ten czas utrzymywaliśmy z nimi kontakt. Byliśmy w Portimão z Superbike i uważamy, że jest to dla nas ogromna szansa. Umowa przewiduje również, że tor zostanie poddany renowacji po rundzie Superbike” – powiedział Carmelo Ezpeleta, CEO Dorna Sports.

„Kiedy wyjaśniliśmy to zawodnikom, byli oni podekscytowani, ponieważ widzieli tor w TV, ale nigdy tam nie byliśmy. Portugalia ma długą historię w naszym sporcie, a w Estoril miały miejsce historyczne pojedynki. To bardzo dobre dla nas, że mamy możliwość powrotu do Portugalii, zwłaszcza z udziałem Miguela Oliveiry, ponieważ wspaniale jest mieć Portugalczyka, który może rywalizować we własnym kraju. Jesteśmy niezwykle zadowoleni z tego, że będziemy ścigać się pod koniec roku w Portimão”.

Z kolei Paulo Pinheiro, CEO toru Autódromo Internacional do Algarve, dodał: „To wielkie osiągnięcie dla naszego zespołu, że w końcu będziemy mieć MotoGP na naszym torze wyścigowym! MotoGP to najwyższa kategoria motorsportu na dwóch kółkach i jesteśmy tym podekscytowani. To był długi proces z Dorną. Mieliśmy umowę obowiązującą od 2017 roku i wreszcie cała ciężka praca się opłaciła”.

„Oprócz tego, posiadanie Miguela Oliveiry w stawce MotoGP z możliwością walki o podium będzie niesamowitym dodatkiem do tego wyścigu i miejmy nadzieję, że właśnie tutaj zostanie rozstrzygnięte mistrzostwo. Pracujemy nad tym, aby kibice uczestniczyli w naszym wyścigu i zaczniemy od 30 000 fanów w czasie weekendu wyścigowego. Na kolejnych etapach wspólnie z Dorną i władzami sanitarnymi zadecydujemy, co dalej”.

Będzie to pierwsze od 2012 roku Grand Prix Portugalii. Wcześniej runda ta była rozgrywana na torze Estoril. W tym miesiącu nawierzchnia toru Algarve zostanie odnowiona przed październikowym wyścigiem Formuły 1. Wyścig MotoGP zaplanowano tydzień po rundzie w Walencji w listopadzie.

Źródło: motogp.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league