Dovizioso: Decyzja o odejściu z Ducati nie miała wpływu na dzisiejszy wynik

Andrea Dovizioso przyznał, że jego decyzja o odejściu z Ducati nie miała wpływu na to jak podszedł do dzisiejszego wyścigu. 

Włoch zwyciężył po raz pierwszy w obecnym sezonie, pokonując Joana Mira i Jacka Millera. Poprzednie wyścigi nie były tak udane dla Dovizioso i nie był on w stanie walczyć w ścisłej czołówce. Po serii rozczarowujących wyników Dovizioso ogłosił odejście z Ducati po zakończeniu obecnej kampanii, a wszystko za sprawą otwartej krytyki jego formy ze strony fabryki z Bolonii. 

"Cieszę się, że nadszedł ten moment, że udało nam się zwyciężyć" - powiedział Dovizioso. "Już w przeszłości pokazywaliśmy, że ten tor odpowiada naszemu motocyklowi i stać nas na dobry wynik. Jestem zaskoczony tym jak wszystko zmieniło się od wyścigu w Brnie, motocykl był dużo bardziej konkurencyjny i pozwalał na szybką jazdę. Zmieniłem podejście do sesji treningowych i ciężko pracowałem, żeby odnaleźć tempo, które pozwoli zwyciężyć w wyścigu".

Dovizioso przyznał, że gdyby z wyścigu nie odpadł Alex Rins to taki wynik byłby dużo trudniejszy do osiągnięcia. 

"Po tym jak nad torem wywieszono czerwone flagi czułem się pewnie i wiedziałem, że po restarcie będziemy mieć dobre tempo. Spodziewałem się, że Espargarò będzie szybki, ale zaskoczyło mnie tak dobre tempo Rinsa, który w drugiej części wyścigu był najszybszy na torze. Myślę, że gdyby Rins się nie przewrócił to zwycięstwo byłoby dużo trudniejsze do osiągnięcia".

34-latek uważa, że przed Ducati jeszcze sporo pracy, by motocykl był konkurencyjny na każdym torze.

"Musimy nadal ciężko pracować. Moje odczucia z jazdy zmieniają się z wyścigu na wyścigu, nie czuje się pewnie na wyjściach z zakrętów, w tej dziedzinie jesteśmy dużo słabsi od Suzuki czy Yamahy. Kolejny wyścig na tym torze będzie jeszcze trudniejszy, Rins z pewnością będzie bardzo groźny, zresztą nie tylko on. Walka powinna być bardzo zacięta". 

Źródło: motorsportweek.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league