Nakagami podpisał wieloletnią umowę z HRC

Takaaki Nakagami pozostanie zawodnikiem ekipy LCR Honda w przyszłym sezonie MotoGP po podpisaniu wieloletniego kontraktu z Hondą.

Nakagami zadebiutował w królewskiej klasie w 2018 roku po przejściu z Moto2 i od tego czasu występował w LCR. Jest on jednak bezpośrednio zakontraktowany z Honda Racing Corporation. Japończyk, podobnie jak sama ekipa LCR, zabiegała o to, aby w przyszłości motocykle były w najnowszej specyfikacji, co potwierdzono w oddzielnej informacji prasowej.

„Bardzo się cieszę, że będę mógł kontynuować ściganie się wraz z LCR Honda IDEMITSU w sezonie 2021 oraz później. Jestem wdzięczny Hondzie za hojne wsparcie, które pozwoliło mi w pełni wykorzystać mój potencjał w tym sezonie. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby wywalczyć solidne wyniki w pozostałych wyścigach i wykorzystać tę dynamikę również w przyszłym roku. Razem z Hondą celuję wyżej. Z niecierpliwością czekam na wasze dalsze wsparcie” – powiedział Nakagami.

Nakagami, mimo jazdy na ubiegłorocznej Hondzie RC213V, prezentuje się w tym roku z bardzo dobrej strony i zajmuje obecnie piąte miejsce w klasyfikacji kierowców, tracąc tylko 29 punktów do obecnego lidera – Joana Mira. W przyszłym roku zespołowym kolegą Japończyka będzie Alex Márquez, który zachwycił w dwóch ostatnich wyścigach MotoGP w Le Mans i Aragonii podczas swojego debiutanckiego sezonu w Repsol Hondzie.

Jak na razie nieznana jest przyszłość drugiego z obecnych zawodników LCR Hondy, Cala Crutchlowa, chociaż uważa się, że Brytyjczyk posiada już wstępne porozumienie z Aprilią. Jego starty będą jednak uzależnione od werdyktu w sprawie Andrei Iannone, który został zawieszony na okres 18. miesięcy za doping i oczekuje na decyzję Sądu Arbitrażowego ds. sportu.

Źródło: motogp.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league