Apelacja Iannone odrzucona, zawodnik wykluczony na 4 lata

Andrea Iannone nie udowodnił swojej niewinności przed sądem arbitrażowym, który ponadto przedłużył zakaz startów zawodnika w wyścigach do czterech lat.

Pod koniec ubiegłego roku Iannone został zawieszony przez FIM, kiedy po kontroli antydopingowej wykryto w jego organizmie zakazaną substancję podczas Grand Prix Malezji. Początkowo zakaz startów został wyznaczony na 18 miesięcy i w marcu tego roku został podtrzymany przez FIM, lecz podkreślono w ówczesnym orzeczeniu, że substancja została spożyta przypadkowo wraz z żywnością.

Iannone oraz jego zespół Aprilia odwołali się do Sportowego Sądu Arbitrażowego (CAS), co było podyktowane tym, że w podobnych przypadkach trybunał często orzekał na korzyść zawodnika. Tym razem było jednak inaczej. Po przeanalizowaniu zebranych dowodów, CAS uznał wniosek Światowej Agencji Antydopingowej o przedłużenie zakazu rywalizacji do czterech lat, licząc od daty rozpoczęcia wykluczenia – 17 grudnia 2019 roku. CAS ponadto potwierdził, że wszystkie rezultaty uzyskane po 1 listopada 2019 roku są oficjalnie uznane za dyskwalifikację.

W decyzji CAS wyjaśnił, że Iannone nie był w stanie przedstawić dowodów na poparcie swojej wersji zdarzeń, która mówiła o skażonym zakazaną substancją mięsie, ponieważ nie udało się ustalić dokładnego rodzaju mięsa spożytego przez Włocha. Ponadto nie udowodniono, że problem ze skażonym mięsem wystąpił w Malezji.

Aprilia, która do tej pory broniła Iannone i planowała wystawić go w przyszłym roku na wypadek udowodnienia niewinności, teraz będzie musiała szukać zastępcy Włocha. Według niepotwierdzonych informacji, wstępną umowę z zespołem zawarł już Cal Crutchlow, a na liście kandydatów znajduje się również Bradley Smith.

Źródło: motogp.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league