Przedsezonowe testy MotoGP w Malezji zostały odwołane

MotoGP poinformowało, że przedsezonowe testy w Malezji nie odbędą się z powodu pandemii koronawirusa.

W Malezji na torze Sepang International Circuit miały odbyć się tradycyjne już testy MotoGP, zaplanowane na 19-21 lutego. Władze serii prowadziły rozmowy z rządem Malezji w celu przygotowania specjalnych wytycznych dla zespołów i zawodników, aby mogły wjechać do kraju i wiele wskazywało na to, że nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby te testy zorganizować w dobie wciąż trwającej pandemii.

We wtorek w Malezji ogłoszono jednak stan wyjątkowy z powodu wzrostu liczby zakażeń, zaś MotoGP potwierdziło anulowanie testów w Sepang. Na chwilę obecną testy w Katarze, jak i samo rozpoczęcie sezonu na Losail International Circuit, mają odbyć się zgodnie z planem.

„FIM, IRTA i Dorna Sports z przykrością ogłaszają odwołanie zarówno testu Shakedown, jak i oficjalnych testów w Sepang” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez MotoGP. „Trwająca pandemia COVID-19 i wynikające z niej lockdowny oraz komplikacje zmusiły do odwołania obu wydarzeń, które miały odbyć się w lutym na torze Sepang International Circuit w Malezji. Testy w Katarze, które mają zostać przeprowadzone na Losail International Circuit w dniach 10-12 marca, pozostają w planach, a wszelkie zmiany będą komunikowane na bieżąco”.

W tym sezonie MotoGP zaplanowano 20 wyścigów. Tegoroczne zmagania ma rozpocząć Grand Prix Kataru 28 marca, a zakończyć w listopadzie w Walencji.

Źródło: motogp.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league