Ducati zaprezentowało tegoroczny motocykl MotoGP

Zespół Ducati ujawnił zmienione malowanie swojego tegorocznego motocykla Desmosedici podczas oficjalnej prezentacji ekipy, zaś Lenovo zostało sponsorem tytularnym.

Przed nadchodzącym sezonem MotoGP Ducati całkowicie zmieniło swój skład zawodników. Od tego roku w fabrycznej ekipie znajdą się Jack Miller oraz Francesco Bagnaia, którzy w poprzedniej odsłonie mistrzostw reprezentowali barwy Pramaca.

Tegoroczne malowanie motocykli Ducati będzie mieć nieco zmienione malowanie, uwydatniające w większym stopniu czerwone barwy. Ponadto potwierdzono, że firma Lenovo, która od wielu lat współpracowała z ekipą, zostanie sponsorem tytularnym.

„Emocje, które poczułem widząc moje całkowicie czerwone Desmosedici i nosząc po raz pierwszy mój nowy kombinezon, były niesamowite!” – powiedział Miller. „Nadal sobie nie uświadomiłem, że będę częścią oficjalnego zespołu Ducati w tym roku. Dojście do tego momentu zajęło mi sporo czasu, zaś możliwość założenia wreszcie czerwieni daje mi ogromne poczucie satysfakcji, a także odpowiednią motywację do dalszej pracy z zaangażowaniem i oddaniem na rzecz moich przyszłych celów. Nie mogę doczekać się nowej przygody i postaram się uzyskać ważne wyniki w tym sezonie”.

Bagnaia z kolei dodał: „To będzie dla mnie ważny sezon, ponieważ po raz pierwszy będę nosić barwy oficjalnego zespołu. Jestem dumny, że osiągnąłem swój pierwszy cel, a w tym roku skoncentruję się na jeszcze lepszych wynikach. Zawsze marzyłem o staniu się częścią oficjalnego zespołu Ducati. Postaram się nie zawieść pokładanych oczekiwań. Jestem pewien, że mam wszystko, czego potrzebuję, aby być konkurencyjnym od samego początku i mierzyć wysoko”.

W tym sezonie Ducati zamierza bronić ubiegłorocznego mistrzostwa wśród konstruktorów, a także przerwać 13-letnie oczekiwanie na tytuł wśród kierowców.

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league