Yamaha pozostanie w MotoGP do 2026 roku

Podczas prezentacji fabryczny zespół Yamahy poinformował, że pozostanie w MotoGP do 2026 roku. Oficjalną decyzję przekazał szef zespołu Lin Jarvvis. Yamaha startuje w wyścigach Grand Prix od 1961 i w tym roku obchodzi swoje 60-lecie. Do tej pory zespół wygrał 511 wyścigów, zawodnicy 38 razy zostali mistrzami serii, a sam zespół 37 razy świętował mistrzostwo wśród konstruktorów.

„Przede wszystkim chciałbym skorzystać z okazji, aby wyrazić wdzięczność Varmelo Ezpelecie i Dornie, a także całemu personelowi Yamahy, który umożliwił nam udany wyścig na najwyższym możliwie poziomie w wyścigach motocyklowych. W Yamasze jesteśmy dumni z udziału w wyścigach motocyklowych Grand Prix. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy potwierdzić przedłużenie kontraktu na kolejne pięć lat na początku ważnego dla nas sezonu” - powiedział podczas prezentacji członek zarządu Yamaha, Toyoshi Nishida.

Podziękowania złożył Yamasze Carmelo Ezpeleta, szed Dorny: „Przede wszystkim chciałbym podziękować Nishida-san i wszystkim członkom Yamahy za wieloletnią współpracę przez te wszystkie lata. Cieszymy się w Dornie, że możemy być częścią kulminacji tego partnerstwa poprzez przedłużenie umowy z Yamahą. Z niecierpliwością czekamy na nowy rozdział producenta świętującego 60. rocznicę bycia na scenie wyścigowej, fabryki, która zawsze wykazywała wielkie zaangażowanie w mistrzostwa świata MotoGP i której przyszłość przyniesie wiele innych ekscytujących wyzwań”.

Źródło: yamahamotogp.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league