Petronas SRT zaprezentował motocykl na sezon 2021

Franco Morbidelli i Valentino Rossi przedstawili swoje Yamahy YZR-M1 na sezon 2021. Dla Petronas SRT będzie to zaledwie trzeci sezon w MotoGP. Poprzedni zakończyli zajmując drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, a Morbidelli zdobył drugie miejsce w klasyfikacji kierowców. W tym sezonie po wieloletniej współpracy z fabrycznym zespołem Yamahy, do Petronas SRT dołącza Valentino Rossi.

Barwy motocykli pozostają niezmienione w porównaniu do ubiegłego roku. W standardowe malowanie wkomponowane są kolory kierowców, zieleń u Morbidelliego i charakterystyczny dla Rossiego, neonowy żółty. Yamaha przygotowała dla Rossiego motocykl w specyfikacji fabrycznej, podczas gdy dla Morbidelliego będzie to stara specyfikacja A-spec Plus. Przy czym, szef zespołu Razlan Razali nie ukrywa, że Yamaha Franco będzie udoskonalana wraz z biegiem sezonu.

Po zeszłorocznych sukcesach Petronas deklaruje, że chce kontynuować tą dobrą passę zarówno z Morbidellim jak i z Valentino Rossim, który zajął w zespole miejsce Fabio Quartararo. Zespół z Malezji liczy, że doświadczenie i potencjał włoskich kierowców pomogą sięgnąć im po tytuł w nadchodzącym sezonie.

Szef zespołu Petronas SRT, Razlan Razali ujawnił również, że zespół rozpoczął rozmowy z Yamahą o przedłużenie współpracy na kolejne 5 lat. Urwał tym samym spekulacje, że Malezyjska drużyna rozważa współpracę z Suzuki w przyszłych sezonach.

Galeria:
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league