Bagnaia: Trzecie miejsce najlepsze na rozpoczęcie nowej przygody z Ducati

Podopieczny Valentino Rossiego bardzo dobrze rozpoczął sezon 2021 Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP. Włoch zajął trzecie miejsce w otwierającym sezon Grand Prix Kataru.

Sezon 2020 nie był zbyt łaskawy dla Pecco. Mistrz Moto2 stanął na podium w Misano, które chwilę wcześniej uciekło z powodu awarii na torze Jerez. Najgorsze jednak przyszło w czeskim Brnie, gdzie Bagnaia doznał kontuzji kolana, które wyeliminowała go do końca sezonu.

Podczas niedzielnego wyścigu Pecco wraz Johannem Zarco na ostatnich metrach wyprzedzili Joana Mira, który źle wyszedł do ostatniego zakrętu toru Losail. Sam zainteresowany uważa, że jego występ w Katarze jest potwierdzeniem pracy, jaką wykonał w okresie zimowym.

„Myślę, że zaczęliśmy w najlepszy możliwy sposób zdobywając pierwsze pole startowe i to podium, ponieważ jeżeli spojrzę na ostatni sezon, pod koniec sezonu bardzo zmagałem się z wypadkami, więc taki start jest dobry i jestem zadowolony z pracy, którą wykonałem tej zimy, aby lepiej przystosować się do tego roweru i poprawić ogólną sprawność” – powiedział. „Jestem bardzo zadowolony z pracy wykonanej z zespołem podczas testu i przygotowaliśmy właściwą drogę do tego miejsca. W przyszłym tygodniu mamy kolejny wyścig, więc mamy dobre dane z wieczornych warunków, ponieważ mamy tylko FP2 i FP4, więc teraz dzięki tym informacjom możemy ulepszyć drugą połowę wyścigu”.

Zawodnik fabrycznego Ducati prowadził 14 z 22 okrążeń, ale przegrał – jak sam przyznał – ze względu na brak przyczepności tylnej opony, co nie występowało podczas testów: „Zacząłem się zmagać z brakiem przyczepności tyłu. Nie spodziewałem się tego, ponieważ podczas testów nie miałem takich problemów, ale niedzielne warunki były inne, więc myślę, że to normalne, że przyczepność się zmienia. Myślę, że jeżeli [warunki na torze] byłyby takie jak w sobotę, moje tempo byłoby wystarczające, aby wygrać, ponieważ utrzymywałem się na poziomie niskich 1:55. Myślę, że to główny powód, dla którego miałem problemy, ale mogę być zadowolony z pracy wykonanej w celu zdobycia drugiego podium w MotoGP w moim pierwszym wyścigu z tym zespołem, więc nie ma nic lepszego”.

Kolejny wyścig MotoGP odbędzie się w nadchodzącym tygodniu, w dniach 2-4 kwietnia.

Źródło: motorsportweek.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league