Odmieniony Zarco znów ma powody do uśmiechu

Drugie miejsce podczas drugiego wyścigu na torze w Katarze podczas Grand Prix Dohy sprawiło, że Johann Zarco znów ma powody do radości.

Po katastrofalnym sezonie 2019 z zespołem KTM, Francuz dwa lata później znów czuje radość z jazdy na motocyklu. Przypomnijmy, Zarco 30 września 2020 roku podpisał kontrakt z Pramac Ducati.

„Nie myślę o tym za bardzo [o czasach KTM]. Kocham to, co dzieje się tu i teraz i decyzję, którą podjąłem 18 miesięcy temu [opuszczenie KTM] podjąłem, ponieważ jeżeli nie mogę się uśmiechać, mogę robić co innego” – powiedział Zarco.

„Ducati z powrotem daje mi uśmiech i radość, a ekipa odwzajemnia te uśmiechy, więc mam nadzieję, że nadal będziemy kontynuować naszą pracę w tym kierunku.”

Podczas niedzielnego wyścigu obaj zawodnicy Pramac Ducati - Johann Zarco i Jorge Martin - byli piekielnie szybcy na prostych, ale koniec końców przegrali z zawodnikiem fabrycznego zespołu Yamaha, Fabio Quartararo, który wygrał wyścig.

„Na trzy okrążenia lub cztery, Fabio podjechał i był bardzo mocny i był wstanie wyprzedzić Jorge w dobrym momencie i uzyskać przewagę, więc próbowałem naciskać, aby nie uciekł za daleko. Nie było łatwo wyprzedzić Jorge, ponieważ był szybki i było to bardzo skomplikowane aż do ostatniego okrążenia, gdzie musiałem kontrolować manetką gazu, ale zadziałało to perfekcyjnie w 15 zakręcie, więc jestem szczęśliwy i nie oczekiwałem, że opuszczę Katar jako lider klasyfikacji mistrzostw zawodników”.

Źródło: motorsportweek.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league