Dwie wygrane Yamahy w Katarze

Fabryczna ekipa Yamahy nie mogła wymarzyć sobie lepszego początku sezonu niż wygranie obu pierwszych wyścigów Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP.

Maverick Viñales wygrał otwierający sezon wyścig o Grand Prix Kataru, a Fabio Quartararo drugi wyścig o Grand Prix Dohy. Francuz miał sporo szczęścia, ponieważ podczas prowadzenia w wyścigu Fabio najechał na odłamki z jednego z motocykli, jednak nie przeszkodziło to w sięgnięciu po czwartą wygraną w karierze.

„Brak mi słów. Ta wygrana w wyścigu różni się od poprzednich trzech wyścigów GP, które do tej pory wygrałem. Po ostatnim wyścigu byłem sobą trochę rozczarowany” – powiedział Francuz. „Podczas tego wyścigu było zupełnie inaczej. Dobrze myślałem, dużo bawiłem się mapą i oponami. Dziewięć lub dziesięć okrążeń do końca pomyślałem: «Teraz jest odpowiedni moment, aby naciskać i pokazać nasz potencjał». Fajnie jest kończyć na pierwszej pozycji. Byłem zadowolony z czwartego treningu, ponieważ czułem się, jakbym był jedynym zawodnikiem, który pokonał okrążenie na wysokim 1'54, więc wykonaliśmy plan, ale zespół powiedział mi również, żebym grał z wyczuciem i dzisiaj [w niedzielę] zrobiłem to naprawdę dobrze. Czułem się tak dobrze. Kiedy wyprzedziłem Zarco, od razu wyprzedziłem też Martina. Byłem tak przerażony, kiedy przejechałem po odłamkach na torze. Pomyślałem «Oby nie flak, proszę!», ponieważ rozległ się zły dźwięk. Moje ostatnie okrążenie nie wydawało się zbyt szybkie jak poprzednie, ale wystarczyło, aby wygrać. Śpiewanie francuskiego hymnu z Zarco było dzisiaj najlepszym momentem, jaki kiedykolwiek miałem w swoim życiu”.

Otwierający sezon wyścig o Grand Prix Kataru wygrał Maverick Viñales, dla którego była to ósma wygrana w karierze. Fabio Quartararo był piąty: „Wyścig był szczególnie udany, ponieważ miałem okazję walczyć z innymi zawodnikami, co zawsze jest ważne. Minęło trochę czasu, odkąd ostatnio wyprzedziłem tylu zawodników w jednym wyścigu. Na początku wyścigu poczułem to to specjalne uczucie z jazdy motocyklem. Również podczas czwartego treningu, kiedy przeprowadziliśmy symulację wyścigu, czułem się fantastycznie, jak i kwalifikacjach. Jestem bardzo wdzięczny, ponieważ wygrywanie nie jest łatwe, więc będziemy się cieszyć dzisiejszym dniem. Chcę tylko powiedzieć «gratulacje» dla zespołu, ponieważ tej zimy wykonaliśmy dobrą robotę. Myślę, że to zwycięstwo jest bardzo dobre dla morale zespołu, ponieważ zawsze ważne jest, aby sobie ufać. Nadal mamy kilka rzeczy do poprawienia, zwłaszcza na startach wyścigu, ale ogólnie myślę, że możemy wykonać dobrą robotę w tym sezonie”.

Następny wyścig odbędzie się w Portugali na torze Algarve, w dniach 16-18 kwietnia.

Źródło: yamahamotogp.com, yamahamotogp.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league