Marc Márquez otrzymał zielone światło na powrót do MotoGP

Marc Márquez otrzymał od lekarzy zielone światło na powrót do rywalizacji w MotoGP i oficjalnie stanie na starcie następnego wyścigu mistrzostw o Grand Prix Portugalii.

Márquez doznał kontuzji prawego ramienia podczas pierwszego wyścigu ubiegłego sezonu o Grand Prix Hiszpanii na torze Jerez. Próba rychłego powrotu na tor okazała się mocno problematyczna i ostatecznie konieczne było przeprowadzenie aż trzech operacji, zaś ostatnia z nich miała miejsce w grudniu.

Hiszpanowi nie udało się jednak w czas dojść do pełni sprawności, przez co nie wziął udziału w przedsezonowych testach oraz pierwszych dwóch wyścigach MotoGP w Katarze. Podczas nich zastępował go kierowca testowy Hondy, Stefan Bradl, którego najlepszym wynikiem było 11. miejsce zajęte w GP Kataru.

W sobotę rano Honda wydała oświadczenie, w którym poinformowała o dopuszczeniu Márqueza do ścigania przez lekarzy, zaś sam zawodnik zadeklarował pojawienie się podczas następnej rundy MotoGP w Portugalii na torze Portimão, która odbędzie się w dniach 16-18 kwietnia.

„Podczas badania Marca Márqueza przeprowadzonego przez zespół medyczny szpitala Huber International, cztery miesiące po operacji kierowanej przez lekarzy Samuela Antuñę i Ignacio Rogera de Oña, a przeprowadzoną przez lekarzy De Miguel, Ibarzabal i García Villanueva, dotyczącej zakażenia stawu rzekomego prawej kości ramiennej, stwierdzono bardzo zadowalający stan kliniczny z wyraźnym postępem w procesie konsolidacji kości” – czytamy.

„W obecnej sytuacji Márquez może wrócić do rywalizacji, zakładając rozsądne ryzyko związane z jego aktywnością sportową”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Honda Racing Corporation

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league