Lorenzo: Rossi rozczarował mnie i swoich fanów występem w GP Dohy

Trzykrotny mistrz świata MotoGP Jorge Lorenzo powiedział, że występ Valentino Rossiego w Grand Prix Dohy jest rozczarowaniem dla niego oraz jego kibiców.

Rossi zaliczył swoje najgorsze w 25-letniej karierze kwalifikacje do minionego wyścigu o GP Dohy w Katarze, uzyskując dopiero 21. czas na motocyklu Petronas SRT Yamahy. W samym wyścigu również niewiele był w stanie wskórać i przekroczył linię mety na 16. miejscu.

Lorenzo, który ostatnio otworzył swoją serię na YouTubie o nazwie 99 sekund, gorzko ocenił wyścig swojego zespołowego kolegi z Yamahy, z którym spędził siedem lat, jednak oczekuje, że podczas drugiej europejskiej rundy sezonu w Jerez będzie mocniejszy.

„Rossi mnie rozczarował i przypuszczam, że rozczarował swoich fanów, ponieważ zawsze wiele oczekuje się od Valentino” – powiedział Lorenzo. „Uzyskał 21. czas w kwalifikacjach. Myślę, że miał kilka gorszych czasówek w swojej karierze, ale ciężko jest znaleźć przykład”.

„Jeśli chodzi o wyścig, ukończony również poza punktami, także myślę, że trudno znaleźć inny wyścig, który Valentino ukończył bez wywrotki ani problemów z silnikiem, bez punktami. Już po raz drugi jest daleko w tyle za innymi Yamahami. Miejmy na dzieję, że to tylko wyjątek. Nigdy nie radził sobie dobrze w Katarze i na pewno będą jeszcze tory bardziej mu sprzyjające. Nie wiem, czy to będzie w Portimão, które może być dla niego również trudne. Na pewno będzie jednak silny w Jerez”.

Po dwóch wyścigach Rossi zajmuje dopiero 14. miejsce w klasyfikacji zawodników, zdobywając cztery punkty za 12. miejsce zajęte w otwierającym sezon MotoGP Grand Prix Kataru.

Źródło: motorsport.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league