Lorenzo: Rossi rozczarował mnie i swoich fanów występem w GP Dohy

Trzykrotny mistrz świata MotoGP Jorge Lorenzo powiedział, że występ Valentino Rossiego w Grand Prix Dohy jest rozczarowaniem dla niego oraz jego kibiców.

Rossi zaliczył swoje najgorsze w 25-letniej karierze kwalifikacje do minionego wyścigu o GP Dohy w Katarze, uzyskując dopiero 21. czas na motocyklu Petronas SRT Yamahy. W samym wyścigu również niewiele był w stanie wskórać i przekroczył linię mety na 16. miejscu.

Lorenzo, który ostatnio otworzył swoją serię na YouTubie o nazwie 99 sekund, gorzko ocenił wyścig swojego zespołowego kolegi z Yamahy, z którym spędził siedem lat, jednak oczekuje, że podczas drugiej europejskiej rundy sezonu w Jerez będzie mocniejszy.

„Rossi mnie rozczarował i przypuszczam, że rozczarował swoich fanów, ponieważ zawsze wiele oczekuje się od Valentino” – powiedział Lorenzo. „Uzyskał 21. czas w kwalifikacjach. Myślę, że miał kilka gorszych czasówek w swojej karierze, ale ciężko jest znaleźć przykład”.

„Jeśli chodzi o wyścig, ukończony również poza punktami, także myślę, że trudno znaleźć inny wyścig, który Valentino ukończył bez wywrotki ani problemów z silnikiem, bez punktami. Już po raz drugi jest daleko w tyle za innymi Yamahami. Miejmy na dzieję, że to tylko wyjątek. Nigdy nie radził sobie dobrze w Katarze i na pewno będą jeszcze tory bardziej mu sprzyjające. Nie wiem, czy to będzie w Portimão, które może być dla niego również trudne. Na pewno będzie jednak silny w Jerez”.

Po dwóch wyścigach Rossi zajmuje dopiero 14. miejsce w klasyfikacji zawodników, zdobywając cztery punkty za 12. miejsce zajęte w otwierającym sezon MotoGP Grand Prix Kataru.

Źródło: motorsport.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze