Aprilia pozostanie w MotoGP do 2026 roku

MotoGP pozostanie przy sześciu producentach w mistrzostwach do 2026 roku dzięki podpisaniu nowej, pięcioletniej umowy przez Aprilię z Dorną Sports.

Aprilia powróciła do MotoGP w 2015 roku po wcześniejszym odejściu ze sportu po sezonie 2004 i sprzymierzyła swoje starania z Gresini Racing. Współpraca zakończy się jednak wraz z końcem tego roku, zaś Gresini zostanie niezależnym zespołem. Były wątpliwości, czy w związku z tym Aprilia zdecyduje się pozostać w MotoGP, jednak mocny początek tegorocznych mistrzostw wskazał na opłacalność rozwoju RS-GP.

„Oczywiście cieszę się z tej umowy” – powiedział Massimo Rivola, dyrektor generalny Aprilii. „Od przyszłego roku będziemy startować pod nazwą Aprilia Racing Factory Team. Otwiera to nowe i – miejmy nadzieję – ogromne możliwości, ale też będziemy musieli zarządzać wieloma dodatkowymi obowiązkami. To naturalny krok, który wykonujemy w chwili, gdy zaczynamy dostrzegać pierwsze pozytywne oznaki ciężkiej pracy, jaką wykonaliśmy w Noale, związanych przede wszystkim z naszą strukturą, a co za tym idzie, z naszymi pięknymi motocyklami RS-GP”.

„W tym momencie nasze myśli i wdzięczność kierujemy do Gresini Racing, które towarzyszyło nam przez te lata. Ku pamięci Fausto, życzę zespołowi i wszystkim jego pracownikom jak największych sukcesów w nadchodzących sezonach”.

Z kolei Carmelo Ezpeleta, dyrektor generalny Dorny Sports, dodał: „Przedłużenie współpracy między Dorną i Aprilią jest naprawdę pozytywną wiadomością dla Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP. Cieszymy się, że możemy kontynuować współprace z włoskim producentem w ramach projektów, który wyznaczył wiele fascynujących celów, nie tylko w zakresie osiągów w wyścigach, ale również ogólnej doskonałości technicznej mistrzostw”.

Aprilia obecnie zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów, zaś Aleix Espargaró plasuje się na szóstej pozycji w zestawieniu kierowców dzięki ukończeniu wszystkich trzech pierwszych wyścigów w czołowej dziesiątce.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league