Aprilia pozostanie w MotoGP do 2026 roku

MotoGP pozostanie przy sześciu producentach w mistrzostwach do 2026 roku dzięki podpisaniu nowej, pięcioletniej umowy przez Aprilię z Dorną Sports.

Aprilia powróciła do MotoGP w 2015 roku po wcześniejszym odejściu ze sportu po sezonie 2004 i sprzymierzyła swoje starania z Gresini Racing. Współpraca zakończy się jednak wraz z końcem tego roku, zaś Gresini zostanie niezależnym zespołem. Były wątpliwości, czy w związku z tym Aprilia zdecyduje się pozostać w MotoGP, jednak mocny początek tegorocznych mistrzostw wskazał na opłacalność rozwoju RS-GP.

„Oczywiście cieszę się z tej umowy” – powiedział Massimo Rivola, dyrektor generalny Aprilii. „Od przyszłego roku będziemy startować pod nazwą Aprilia Racing Factory Team. Otwiera to nowe i – miejmy nadzieję – ogromne możliwości, ale też będziemy musieli zarządzać wieloma dodatkowymi obowiązkami. To naturalny krok, który wykonujemy w chwili, gdy zaczynamy dostrzegać pierwsze pozytywne oznaki ciężkiej pracy, jaką wykonaliśmy w Noale, związanych przede wszystkim z naszą strukturą, a co za tym idzie, z naszymi pięknymi motocyklami RS-GP”.

„W tym momencie nasze myśli i wdzięczność kierujemy do Gresini Racing, które towarzyszyło nam przez te lata. Ku pamięci Fausto, życzę zespołowi i wszystkim jego pracownikom jak największych sukcesów w nadchodzących sezonach”.

Z kolei Carmelo Ezpeleta, dyrektor generalny Dorny Sports, dodał: „Przedłużenie współpracy między Dorną i Aprilią jest naprawdę pozytywną wiadomością dla Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP. Cieszymy się, że możemy kontynuować współprace z włoskim producentem w ramach projektów, który wyznaczył wiele fascynujących celów, nie tylko w zakresie osiągów w wyścigach, ale również ogólnej doskonałości technicznej mistrzostw”.

Aprilia obecnie zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów, zaś Aleix Espargaró plasuje się na szóstej pozycji w zestawieniu kierowców dzięki ukończeniu wszystkich trzech pierwszych wyścigów w czołowej dziesiątce.

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze