Tech 3 pozostanie satelickim zespołem KTM-a do 2026 roku

KTM ogłosił przedłużenie współpracy z satelickim zespołem Tech 3 w MotoGP do 2026 roku.

Tech 3 związało się z KTM-em na początku 2019 roku po zakończeniu 20-letniej współpracy z Yamahą. Francuski skład w ramach umowy otrzymuje fabrycznej specyfikacji motocykle RC16. Na nich zespół sięgnął po dwa zwycięstwa w ubiegłym roku, kiedy Miguel Oliveira odniósł sensacyjne zwycięstwo w Grand Prix Styrii, a na zakończenie sezonu zdominował swoje domowe Grand Prix Portugalii.

„Czuję się bardzo dumny, uprzywilejowany i zaszczycony, mogąc ogłosić przedłużenie współpracy z KTM-em” – powiedział Herve Poncharal, menedżer zespołu Tech 3. „Myślę, że będziemy pierwszym niezależnym zespołem w historii MotoGP, który ogłosił pięcioletnią umowę z producentem. To spore osiągnięcie, które również podkreśla, jak silne są nasze relacje i jak dobrze sprawdziły się pierwsze trzy lata naszej współpracy”.

„Na pewno rok 2020 jest wciąż w naszej pamięci. Tech 3 KTM wygrał dwa wyścigi, a KTM w sumie trzy, jednak uważam, że najlepsze jeszcze przed nami. Dzielimy te same wartości, ten sam cel, aby nigdy się nie poddawać i być gotowym do ścigania”.

„Teraz, gdy umowa jest podpisana i potwierdzona, będziemy pracować jeszcze bardziej nad sezonem 2021 i oczywiście zastanowimy się, jak najlepiej przygotować się do realizacji naszego nowego kontraktu, który rozpoczyna się od 2022 roku. Naprawdę wierzę, że ta organizacja ma wszystkie składniki, aby wygrywać i tylko od nas zależy, czy połączymy wszystkie elementy układanki, aby walczyć o zwycięstwa podczas każdej rundy”.

Start nowego sezonu MotoGP nie był jednak najłatwiejszy dla Tech 3. Nowy nabytek zespołu, Danilo Petrucci, jak na razie zdobył tylko trzy punkty. Jego kolega z ekipy, Iker Lecuona, także nie może mówić o najlepszym początku, sięgając po jeden punkt w ciągu pierwszych trzech wyścigów.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej KTM

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze