Miller pozostanie w fabrycznym zespole Ducati w 2022 roku

Zespół Ducati ogłosił, że Jack Miller pozostanie we włoskiej ekipie na kolejny sezon Motocyklowych Mistrzostw Świata, a jego partnerem z ekipy ponownie będzie Francesco Bagnaia.

Bagnaia podpisał dwuletnią umowę z Ducati przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu, zaś Miller miał tylko roczny kontrakt z opcją przedłużenia. Dodatkowo Australijczyk na początku tegorocznych zmagań miał problemy z zaklimatyzowaniem się w fabrycznym zespole. Z powodu kilku problemów w Katarze nie był w stanie dostarczyć odpowiednich wyników, a wywrotka w Portugalii nie pomogła. Miller zaliczył jednak zwrot w odpowiednią stronę, odnosząc pierwsze od pięciu lat zwycięstwo w Grand Prix Hiszpanii, a następnie triumfował w wyścigu flag-to-flag o Grand Prix Francji.

Przed domową rundą Ducati na torze Mugello, zespół ogłosił skorzystanie z opcji przedłużenia kontraktu Millera na sezon 2022.

„Cieszymy się, że możemy ogłosić kontynuację współpracy z Millerem również w 2022 roku” – powiedział dyrektor generalny Ducati, Gigi Dall'Igna. „W pierwszym sezonie Jack pokazał ogromny talent, profesjonalizm i silną determinację. Po ciężkim początku sezonu udało mu się odnieść dwa ważne zwycięstwa w różnych warunkach”.

„Z pewnością jest jednym z zawodników, którzy lepiej wiedzą, jak zrozumieć nasze Desmosedici GP, aby w pełni wykorzystać jego potencjał w każdych warunkach, jak pokazał niedawny sukces w Le Mans. Jak zawsze, naszym celem pozostanie tytuł mistrzowski i wierzymy, że z Jackiem i Pecco będziemy jednymi z głównych bohaterów szarży po tytuł w 2022 roku”.

Miller z kolei podziękował zespołowi za okazane wsparcie i jest niesamowicie dumny z osiągniętych ostatnich dwóch zwycięstw w MotoGP.

„Jestem podekscytowany, że będę mógł kontynuować moją przygodę z zespołem Ducati Lenovo Team również w przyszłym sezonie” – podkreślił Miller. „Noszenie tych barw to dla mnie wielki zaszczyt, a możliwość wygrania ostatnich dwóch wyścigów na Desmosedici GP to spełnienie marzeń! Nie byłoby to możliwe bez wielkiego wsparcia, które otrzymałem od Ducati i całego zespołu w ciągu ostatnich miesięcy i chciałbym podziękować Gigi, Paolo, Davide i Claudio za wiarę we mnie”.

„Teraz mogę skupić się wyłącznie na bieżącym sezonie. W klasyfikacji zajmujemy czwarte miejsce i do lidera tracimy niewiele, a mistrzostwa są wciąż bardzo długie. Zrobię co w mojej mocy, aby kontynuować ten pozytywny trend i walczyć o tytuł. Forza Ducati!”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ducati Lenovo Team

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze