Remy Gardner zawodnikiem Tech 3 w MotoGP od 2022 roku

Remy Gardner od przyszłego sezonu będzie zawodnikiem Tech 3 w królewskiej klasie Motocyklowych Mistrzostw Świata.

Aktualny lider mistrzostw Moto2 utrzyma swoją dotychczasową współpracę z KTM-em, powracając jednocześnie do ekipy Tech 3, w barwach którego startował w Moto2 w sezonach 2017 i 2018. Jak stwierdził, jest zachwycony awansem do MotoGP i cieszy się z ustabilizowania przyszłości, ponieważ teraz może skupić się w pełni na wywalczeniu tytułu Moto2.

„Bardzo się cieszę, że KTM dał mi taką okazję. To dla mnie spełnienie marzeń i to, nad czym pracowaliśmy do tej pory. Jest to dla mnie niesamowita szansa i nie mogę się doczekać jazdy na motocyklu. Chcę tylko podziękować KTM za wiarę we mnie. W tej chwili musimy skupić się na solidnym zakończeniu 2021 roku. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wspierali mnie w dotarciu do MotoGP. Dopiero zaczynamy” – powiedział Gardner.

To kolejny zawodnik KTM-a, który awansował do królewskiej klasy po przejściu przez różne szczeble juniorskich kategorii przy wsparciu austriackiego producenta. Obecni zawodnicy fabrycznego zespołu, Brad Binder i Miguel Oliveira, byli pierwszymi, którym udało się wspiąć na motocyklowy szczyt wraz z KTM-em. Ponadto KTM we wtorek potwierdził podpisanie trzyletniego kontraktu z Binderem.

„To dla nas prawdziwa przyjemność, że możemy wprowadzić Remy'ego do MotoGP w przyszłym sezonie, ponieważ znaliśmy jego szybkość i umiejętności w Moto2, a on potwierdził ten potencjał” – dodał Pit Beirer, dyrektor KTM Motorsport. „Wierzymy, że stać go na jeszcze więcej i ważne jest, aby miał możliwość dalszego rozwoju. Remy jest typowym zawodnikiem wyścigowym. Jest bardzo zdeterminowany i nigdy się nie poddaje. Oglądanie go jest ekscytujące i nie możemy się doczekać współpracy z nim. Ponownie pokazujemy również, że Akademia GP KTM-a może dać odpowiednią szansę zawodnikom, którzy chcą iść na całość”.

Ze względu na zakontraktowanie Gardnera, jeden z obecnych zawodników Tech 3 – Iker Lecuona lub Danilo Petrucci – będzie musiał pożegnać się z zespołem.

Źródło: motogp.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league