Zarco i Martin pozostaną w Pramac Racing na sezon 2022

Zespół Pramac Racing ogłosił, że Johann Zarco oraz Jorge Martin pozostaną zawodnikami ekipy w przyszłym sezonie MotoGP, a niedawno potwierdził podpisanie trzyletniego kontraktu z Ducati.

Zarco przeszedł z Avintii do Pramaca na ten sezon, otrzymując w pełni fabryczny motocykl, zaś Martin debiutuje w tym roku w barwach ekipy. Zarco do tej pory w sześciu wyścigach trzykrotnie stawał na podium i jest wiceliderem klasyfikacji, tracąc do Fabio Quartararo z Yamahy 24 punkty. Z kolei Martin wywalczył zaskakujące pole position do Grand Prix Dohy w kwietniu, zaś w wyścigu zajął trzecie miejsce. Niestety, Hiszpan był poza padokiem od GP Portugalii z powodu kontuzji z wieloma złamaniami, do której doszło w treningu. Ma on jednak wrócić na GP Katalonii, które obędzie się w ten weekend.

Martin już wcześniej miał dwuletnią umowę z Ducati, zaś kontrakt Zarco był formalnością po tym, jak fabryczny zespół ogłosił utrzymanie Jacka Millera obok Francesco Bagnai na przyszły sezon. Zarówno Zarco, jak i Martin, otrzymają pełne wsparcie techniczne ze strony Ducati.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy kontynuować ten projekt z Johannem i Jorge, dwoma facetami, z którymi bardzo dobrze się dogadujemy i z którymi osiągamy doskonałe wyniki. Zarówno Ducati, jak i my mocno wierzymy w ich zdolności. Nie moglibyśmy być bardziej szczęśliwi” – powiedział Paolo Campinoti, szef zespołu Pramac Racing.

Z kolei Paolo Ciabatti, dyrektor sportowy Ducati Corse, dodał: „Johann i Jorge w tym roku bardzo dobrze wpasowali się w zespół Pramac Racing. Z tego powodu wspólnie z Paolo Campinotim i Francesco Guidottim zdecydowaliśmy się kontynuować współpracę z nimi w 2022 roku. Oba fabryczne motocykle oddamy do dyspozycji również na przyszły sezon. Jesteśmy pewni, że zawodnicy dostarczą nam wiele satysfakcji”.

Źródło: motogp.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league