Dani Pedrosa pojedzie z dziką kartą w Grand Prix Styrii

Trzy lata po swoim ostatnim występie w MotoGP Dani Pedrosa będzie miał okazję powrócić w barwach KTM’a z dziką kartą w Grand Prix Stryrii na torze Red Bull Ring.

Pedrosa ukończył w pierwszej piątce mistrzostwa MotoGP jedenaście razy i trzykrotnie zajął drugie miejsce. Hiszpan wycofał się z wyścigów w klasie królewskiej w 2018 roku po trzydziestu jeden wygranych i sto dwunastu podiach wywalczony przez trzynaście sezonów. Już od 2019 roku jest on integralną częścią rozwojowego programu fabrycznego zespołu KTM’a, w którym uczestniczy jako kierowca testowy. Wcześniej brał udział między innymi w dniach testowych, jednak dopiero teraz pojedzie swój pierwszy wyścig dla zespołu Red Bull KTM Factory Racing.

„Od początku, bycie częścią projektu KTM’a i móc dzielić się z nimi moim doświadczeniem było niezwykle interesujące. Krok po korku robiliśmy wszystko co w naszej mocy, a teraz ciekawe jest wzięcie udziału w wyścigu, ponieważ daje to zupełnie inną perspektywę niż zwykłe testy. Oczywiście od mojego ostatniego występu minęło dużo czasu, a mentalność w GP jest zupełnie inna niż na testach” przyznaje Hiszpan.

W Austrii Dani Pedrosa będzie korzystał z rozwojowej wersji motocykla KTM RC16, aby móc dostarczyć niezbędnych danych o zachowaniu maszyny w warunkach wyścigowych. „Moim celem jest przetestowanie rzeczy, które dzieją się w motocyklu w sytuacji wyścigowej. Chcę zrozumieć prośby jakie zawodnicy mogą mieć co do różnych opcji i funkcji technicznych. Oglądając z domu mogę wyczuć poprawę w motocyklu i wyścigach, ale aby lepiej zrozumieć MotoGP, nowe technologie, sposoby ścigania się oraz strategię przeciwko innym, zdecydowaliśmy się na tą dziką kartę” mówi Pedrosa o swoich celach na weekend na Red Bull Ringu.

„Trudno mówić o moich oczekiwaniach po tak długim czasie bez konkurowania. Może mentalność wyścigowa od razu zaskoczy, a może nie, ale postaram się cieszyć tym weekendem tak bardzo jak to tylko możliwe” stwierdza Hiszpan, którego będziemy mogli zobaczyć w Grand Prix Styrii już 8 sierpnia o godzinie 15.00.

Źródło: motogp.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league