Martin: Po przerwie wakacyjnej czuję się dużo lepiej

Jorge Martin zdobył w trakcie tego weekendu drugie pole position w królewskiej kategorii MotoGP. Hiszpan przyznał, że fizycznie czuje się dużo lepiej niż przed rozpoczęciem przerwy wakacyjnej.

W trakcie wyścigu o TT Assen, Martin musiał zrezygnować z dalszej jazdy przez problemy kondycyjne. Hiszpan narzekał na ból i brak możliwości normalnej jazdy na motocyklu, a więc przerwa wakacyjna przyszła dla niego w najbardziej odpowiednim momencie. W trakcie weekendu na torze Red Bull Ring zawodnik Pramac Ducati prezentował się dużo lepiej już od pierwszej sesji, a w trakcie kwalifikacji potwierdził swoją bardzo dobrą dyspozycję.

"Od poranka miałem dobre przeczucia jeśli chodzi o możliwość osiągnięcia dobrego wyniku w kwalifikacjach. Trzeci trening tylko potwierdził moje przekonanie, że możemy dziś powalczyć o wysokie pozycje" - powiedział Martin. "Moje tempo na używanej oponie było dobre, a pod koniec treningu udało mi się pojechać jeszcze szybciej. Ogólnie to był naprawdę dobry dzień, pomimo tego, że w trakcie Q2 popełniłem kilka błędów. Na szczęście kolejne okrążenie udało mi się przejechać bezbłędnie i osiągnąć tak dobry wynik. Szczerze mówiąc przed weekendem nie spodziewałem się, że wszystko pójdzie tak dobrze".

Hiszpan odniósł się również do swojej kondycji fizycznej po kontuzji odniesionej w trakcie weekendu o Grand Prix Portugalii.

"Letnia przerwa była dla mnie bardzo dobra, udało mi się wrócić do dobrej formy. W trakcie wyścigu w Assen musiałem przerwać wyścig, zwyczajnie nie miałem siły dalej jechać. Dużo pracowałem latem, by być przygotowanym do drugiej części sezonu. Teraz w kwestii formy fizycznej jest bardzo dobrze, jestem pewny siebie jeśli chodzi o jutrzejszy wyścig"

Źródło: speedweek.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league