Maverick Viñales zawodnikiem Aprilii w 2022 roku

Aprilia potwierdziła podpisanie kontraktu z Maverickiem Viñalesem na 2022 rok. Hiszpan dołączy do Aleixa Espargaró i po raz kolejny będzie z nim tworzyć duet po tym jak byli zespołowymi kolegami w Suzuki.

Maverick Viñales, który w ubiegłym tygodniu został zawieszony przez Yamahę zastąpi na motocyklu Aprilii Lorenzo Savadoriego. Hiszpan podpisał umowę na przyszły rok z opcją przedłużenia na 2023.

"Jesteśmy bardzo szczęśliwi ogłaszając wiadomość, że w kolejnym sezonie będzie się dla nas ścigał Maverick Viñales. Zawodnik, który prezentuje bardzo wysoki poziom i jest jednym z największych talentów w królewskiej kategorii MotoGP" - powiedział Massimo Rivola, dyrektor generalny Aprilia Racing. "Nasz projekt został teraz wzbogacony o kolejne ważne ogniowo jakim jest zawodnik na najwyższym poziomie, mistrz świata z niższych serii, który potwierdził swoją szybkość w MotoGP. Zmieniamy również status na zespół fabryczny, aby wspólnie osiągnąć sukces w kolejnych latach. Jesteśmy zaszczyceni możliwością udostępnienia Maverickowi wszystkiego co posiadamy. Jestem przekonany, że podobnie jak Aleix [Espargaró] postara się wprowadzić zespół na wyższy poziom. Oczywiście przybycie Viñalesa w żaden sposób nie oddala Lorenzo Savadoriego od zespołu, pozostanie on integralną częścią Aprilia Racing".

Bardzo prawdopodobne, że Yamaha rozstanie się z Maverickiem Viñalesem jeszcze w trakcie trwania obecnego sezonu, co może przyspieszyć dołączenie Hiszpana do Aprilii.

Źródło: motorsportweek.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league