Odwołano tegoroczne Grand Prix Malezji MotoGP

Tegoroczny kalendarz MotoGP przeszedł kolejną modyfikację po tym, jak z powodu trwającej pandemii koronawirusa podjęto decyzję o anulowaniu Grand Prix Malezji i zastąpieniu tej rundy drugim wyścigiem na torze w Misano.

Mimo wcześniejszych nadziei co do organizacji pełnego kalendarza, pandemia wciąż zakłóca przebieg mistrzostw w różnych kategoriach motorsportu. W związku ze wzrostem dziennych zakażeń w Malezji, Dorna Sports podjęła decyzję o odwołaniu rundy MotoGP na torze Sepang po raz drugi z rzędu. Wyścig ten zostanie zastąpiony drugim wyścigiem na włoskim torze w Misano. Na razie nie wiadomo, jak będzie nazywało się to Grand Prix – ubiegłoroczne zmagania nosiły miano Grand Prix Emilii-Romanii. To jednak dobra wiadomość dla włoskich kibiców, którzy będą mieli dodatkową okazję do pożegnania Valentino Rossiego, który zakończy karierę w MotoGP po tym sezonie.  

„FIM, IRTA i Dorna Sports z przykrością ogłaszają odwołanie motocyklowego Grand Prix Malezji, który miał odbyć się na torze Sepang International Circuit w dniach 22-24 października. Trwająca pandemia COVID-19 i wynikające z niej ograniczenia wjazdu do Malezji spowodowały odwołanie wydarzenia. Mistrzostwa Świata FIM MotoGP z niecierpliwością czekają na powrót do Sepang w 2022 roku, aby ścigać się przy dziale naszych oddanych kibiców z Malezji” – czytamy w oświadczeniu.

„FIM, IRTA i Dorna Sports z przyjemnością potwierdzają, że MotoGP powróci na Misano World Circuit Marco Simoncelli na rundę w dniach 22-24 października, w weekend zaplanowany wcześniej na GP Malezji, na drugie Grand Prix na tym klasycznym włoskim torze. Nazwa tego wyścigu zostanie ogłoszona w odpowiednim czasie. Data wyścigu o Grand Prix San Marino i Riwiery Rimini pozostaje bez zmian”.

Dodanie drugiego wyścigu w Misano spowodowało, że MotoGP będzie miało aż 8 rund na powtarzających się rundach po podwójnych zmaganiach w Katarze i Austrii, zaś drugi wyścig w Portugalii zaplanowano na 7 listopada.

Źródło: motogp.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1