Crutchlow zastąpi Viñalesa w GP Wielkiej Brytanii

Yamaha ogłosiła, że Cal Crutchlow zastąpi Mavericka Viñalesa w fabrycznym zespole podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii MotoGP, zaś Jake Dixon zaliczy debiut w królewskiej klasie w barwach ekipy Petronas SRT.

W piątek japoński producent potwierdził rozwiązanie kontraktu z Viñalesem ze skutkiem natychmiastowym. Jest to następstwo zawieszenia Hiszpana przed GP Austrii z powodu odkrycia przez zespół celowej próby uszkodzenia silnika w swojej Yamasze M1 podczas GP Styrii.

Niedługo po ogłoszeniu tej decyzji Yamaha poinformowała o zakontraktowaniu Crutchlowa. Brytyjczyk miał już zapewniony udział w swojej domowej rundzie w ekipie SRT, gdzie miał zastąpić Franco Morbidelli, który wciąż powraca do zdrowia po czerwcowej operacji kontuzjowanego kolana.

„To zaszczyt być częścią Yamahy i robić to, co oryginalnie miało być trzema wyścigami dla zespołu Sepang Racing, jednak plany się zmieniły. Chcę im podziękować i nie mogę doczekać się jazdy z fabrycznym zespołem” – powiedział Crutchlow.

Crutchlow, który w MotoGP wygrał 9 wyścigów i zakończył pełnoetatową karierę w ubiegłym roku, podczas tegorocznego sezonu pełni rolę testera japońskiego zespołu. Będzie to pierwszy raz od 2014, gdy Brytyjczyk będzie reprezentował barwy fabrycznej ekipy – wówczas ścigał się dla Ducati.

Z powodu powołania Crutchlowa przez Yamahę, Sepang Racing Team musiał znaleźć innego zastępcę dla kontuzjowanego Morbidelliego. Wybór padł na Dixona, który ściga się w Moto2. W pośredniej klasie zadebiutował on w 2017 roku, zaś na pełny etat rywalizuje w tej kategorii od sezonu 2019.

Źródło: motogp.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league