Quartararo: Wypadki to część tej gry

Fabio Quartararo został najszybszym zawodnikiem piątkowych treningów, pomimo groźnego upadku podczas drugiej sesji, po którym odszedł utykając.

Lider klasyfikacji generalnej zaliczył ,,highside” ósmym zakręcie, a jego lewa noga uderzyła w niekontrolowany już motocykl M1. Wypadek ewidentnie sprawił mu dużo bólu, gdyż Quartararo trzymał się za obolałą kostkę, a aby zejść z toru potrzebował asysty wirażowych. Zawodnik Yamahy próbował jeszcze wrócił na maszynę, jednak ostatecznie został przewieziony na padok, gdzie najpierw udał się do ciężarówki zespołu, a potem do garażu – cały czas wyraźnie utykając.

„Wszystko jest w porządku” – powiedział Quartararo po piątkowych treningach. „Moja lewa stopa jest lekko obolała, ale to nic poważnego. Byłem w centrum medycznym, potem wróciłem na motocykl i było dobrze. Na motocyklu to nie problem, bardziej czuję ból w trakcie chodzenia. Najważniejsze jest to, że nie boli w czasie jazdy”.

Mimo wyraźnego dyskomfortu, już kilka minut później powrócił na tor na drugim motocyklu i z miejsca zaimponował swoim tempem. Na 17 minut przed końcem sesji wykręcił czas 2:00,137, odjeżdżając od Aleixa Espargaró na 0,3 sekundy. Francuz potem jeszcze bardziej umocnił się na pierwszym miejscu, poprawiając swój rezultat. Ostatecznie udało mu się złamać barierę 2:00 i przejechał jedno okrążenie toru Silverstone w czasie 1:59,319, zostając najszybszym zawodnikiem drugiego treningu pomimo upadku.

„Wiedziałem, że będę szybki na miękkiej oponie. Wiedziałem, że będę walczył o pozycje w czołowej trójce, ale nie spodziewałem się bycia pierwszym i szybszym o pół sekundy [od reszty stawki].”

Quartararo jednocześnie cieszył się, że uniknął poważniejszej kontuzji, ale jak powiedział: „to część gry”. Wybranie twardej opony w takich warunkach nazwał ,,błędem”.

Przed wyścigiem na Silverstone Francuz jest liderem klasyfikacji generalnej, mając na koncie 181 punktów. Drugi Francesco Bagnaia, jak i Joan Mir mają po 134 punkty.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Yamaha Motor Racing

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league